Sağlıklı saçlar için tarifler

saccSaçlarınızın sağlıklı ve pırıl pırıl olmasını kim istemez ki? Doğal yollarla sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Önereceğimiz tarifleri deneyin, yarını göreceksiniz.

Tüm saç tipleri – Palta (Avokado) ve Bal

Bir avokadoyu ve bir çorba kaşığı balı karıştırın. Saçınıza uygulayın ve 20 dakika bekletip yıkayın. Avakado saçınızı yumuşacık yapacak ve içeriğindeki E vitamini ve proteinde saçınızı besleyecek. Bal ise doğal bir antibakteriyeldir.

Kuru Saçlar: Zeytinyağı ve yumurta.

Iki yumurta ile üç çorba kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın ve saçınıza bu karışımı uygulayın,  20 dakika bekletin.
Yumurta protein sağlıklı saç büyümesini teşvik ederken zeytinyağı,  kırılgan saçları nemlendirir.

Yağlı saç – elma sirkesi ve limon

Bir bütün limon kabuğu rendesini  ile 1/4 fincan elma sirkesi birleştirin ve kafa derisine masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 15 dakika bekletin, sonra durulayın.
Elma sirkesi saçınızı güçlendirir, yumuşak, parlak olmasını sağlar.. Ayrıca, saçın  pH seviyesini dengeler bakterileri ortadan kaldırır ve kepek için bir çaredir.

Kuru ve pul pul derisi kalkan saçlar için  – Muz, Bal ve Badem

1/2 olgun muzu ezin ve iki yemek kaşığı bal  ve birkaç damla badem yağını  ekleyin ve durulamadan önce 20 dakika boyunca saçınızda bırakın.
Muz, saçınızda nemi arttırır ve kaşıntılı kafa derisini yatıştırır.

Saçınıza hayat getirmek için uygun yöntemi seçin! Saçınızı nemlendirmek ve canlandırmak için en pahalı ürünü satın almaya gerek yok.Instagram

Leave A Response

*