Serhat Bulut – Sensin Vatanım

O Eskişehir doğumlu  genç bir sanatçı. Lise yıllarında Burdur’da öğrenim gördüğü dönemde bağlama ile tanışmış ve kendi bestelerini icra etmeye başlamış. Hatta o yıllarda bir şiir kitabı yazmış. Kitabı yazmış ve kendi olanakları ile kitabını daktiloda yazarak, fotokopi yoluyla çoğaltıp okuldaki öğrencilere satmış. Kararlılığı ve azmi buradan da belli.

Bulut yaptığı müziği kısaca şöyle tanımlıyor:

“Müzikte klasik saz formatını benimsemeden bağlamada farklı tınılar yakalamaya ve bestelerimin  özgün müzikte özellikle taklit olmamasına dikkat etmekteyim. çağdaş gündemsel duyguları dile getirmek ve yaşanmışlıkları mecazen de  olsa anlatamaya çalışıyorum.”

Genç sanatçı  2015  yılında  “Cadı Süpürgesi” isimli şiir kitabını Denizli’de  çıkarmış. Yazdığı şiirlerin tamamını besteleyen Serhat Bulut şiirlerinin artık halka   sunulmasını  düşünerek  İzmir’de  Genç Müzik Firması Serkan Bigay aranjörlüğünde  üç parçalık dijital sinerji vol6  albüm çalışmasını yapmış. Kendi bütçesi kapsamında yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade eden Bulut :

”Bireysel bütçeler ile yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışırken, hazır tüketim toplumunda anlık ve günlük eserler üretmemeye gayret etmekteyim. Bir  önceki çalışmamız Cem Karaca cover eseri ve yeni  yayınlanacak  ”Sensin Vatanım” eserimizde  kullandığımız kıyafet tasarımlarından dolayı ”Otantikkadin Bilgi Akkuş Hunca‘ya sonsuz teşekür ederim.” dedi

Serhat Bulut’u  Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.
İşte Son parçası ”Sensin Vatanım”Instagram

Leave A Response

*