Şifa İksiri Nar ve Nar Suyu

Nar ve nar suyunun faydaları saymakla bitecek gibi değil. İshalden, damar sertliğine, prostattan, menapoza , Kalp rahatsızlıklarından erkeklerin cinsel gücünü arttırmaya kadar….

Kış aylarının meyvası narı tüketmekten korkmayın. Hem kendisi, hem suyu hatta kabuğu bile şifa kaynağı

Kaynatılmış nar kabuğunun boğaz ağrısına iyi gelmesi, bunlardan sadece biri.

Narın suyu yüksek antosiyanin türevi içeriğine bağlı olarak kuvvetli antioksidan etkili ve özellikle kalp ve dolaşım sistemi işlevleri üzerinde etkinliği dikkat çekiyor. Meyvelerinin kabukları ise gallotanen tipi polifenolik bileşikler bakımından zengin. Yapılan bilimsel çalışmalar, bağırsak enfeksiyonlarına ve boğaz enfeksiyonlarına yol açan mikroorganizmalar üzerinde etkili olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle, nar meyvesi kabukları bağırsaklarda hem ishale yol açan mikroorganizma üzerinde etkisini gösteriyor, hem de astrenjan etkisine bağlı olarak ishalin tedavisine yardımcı oluyor.

Nar aynı zamanda antioksidan etkili maddeler bakımından oldukça zengin. Taze sıkılmış veya fermente edilmiş nar suyunun antioksidan etkisinin yüksek olduğu bilimsel olarak ortaya konulmuş. Bu etkisi bakımdan kırmızı şarap ve yeşil çaydan daha kuvvetli etkili olduğu ifade ediliyor.

Ciltte olumlu katkısı vardır, pürüzsüz görünüm sağlar

Menopoz döneminde kadınların nar meyvesini çekirdekleri ile birlikte tüketmesinin kemik erimesi dahil bazı menopoz şikâyetleri üzerinde yararlı olabileceği ileri sürülüyor

Nar mideyi temizliyor. Deniz tutmasına karşı iyi geliyor. Nar içindeki zarları ile yendiğinde mide ülserini iyileştiriyor.

Nar suyu yüksek tansiyon hastalığının tedavisinde, kalp ağrılarında, basur hastalığının tedavisinde faydalı oluyor.

Nar şırasının şekerle hazırlanan şerbetinin idrar söktürücü özelliği var.. Romatizma ağrılarının hissedildiği eklem ve uzuvlara nar şırası sürüldüğünde, ağrı kesici özelliği bulunuyor.

Bayılmalara karşı nar şerbeti içilmelidir. Tatlı nar suyu, ses kısıklığı ve zatürreye karşı şifalıdır.

Nar çiçeği bağırsak yara ve iltihaplarını iyileştirir. Boyun tutulmasında nar çiçeği lapası boyna konursa şifalı gelir.

Afrodizyak Etkili

İngiltere’de bir sağlık enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre, günde bir bardak nar suyu içmek erkeklerde cinsel perfromansı artırıcı ve ereksiyon problemlerini giderici etki yapıyor.

Nar suyunu kendiniz evinizde yapmanız en doğal ve sağlıklı olanıdır, unutmayın.Instagram

Leave A Response

*