Sığacık’ta “4 Element Kafe Pansiyon”.. Zamanın durduğu yer :)

ELEMENT-KAHVALTI-050616-1

4 ELEMENT (BAHÇE) – B RESİM İÇİN TIKLAYIN

Günlerden Pazar.. “SICAK” bir SIGACIK günü..

Sığacık Kaleiçi’ndeyiz..

Ortalık gerçekten de kaynıyor ama biz adeta bir CENNET köşesindeyiz..

Hiç abartı sanmayın.. Biz de şimdi bahsedeceğimiz mekana uğramadan Sığacık’ta bu kadar “HOŞ” ambiyansa sahip bir mekan olduğunu bilmiyorduk doğrusu..

Mekanın adı 4 ELEMENT KAFE PANSİYON.. Kaleiçi 133 sokakta yeri ve öyle bir konuma sahip ki bütün gürültü ve patırtıdan uzak, ağaçlar arasında yemyeşil bir bahçe içinde..

Mekanın sahibi Hülya Hanım ve yardımcıları Deniz Bey ve Cem Bey gelenlere müthiş bir misafirperverlik sunuyorlar.. Müthiş diyoruz çünkü bu güzelliğin içinde hiçbir şekilde yapmacıklık yok ve görüyorsunuz ki bu kişilerin derdi “cebinizdeki parayı alma” değil katiyetle.. Onlar güzellikler, dostluklar oluşsun istiyorlar bu hoş, insanı stresten çekip alan ve rahatlatan mekanda..

4 ELEMENT Pansiyonun birbirinden sade ama bir o kadar da “şık” 4 adet odası mevcut;  Yeşil, Mavi, Kırmızı ve Sarı odalar. Bu renkler zaten “toprak, su, ateş ve havaya” tekabül ediyor.. Yani kainatın 4 elementinden bahsediyoruz …

ELEMENT-TAPAS

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Bahçe ise buradaki resimlerde de görebileceğiniz gibi gerçekten çok hoş; Zaten pansiyonun ana kapısından girip de bahçeye yöneldiğinizde bir anda içinizin huzurla dolduğunu hissediyorsunuz..

Burada sevdiklerinizle sohbet eder ve içeceğinizi yudumlarken, arka planda çalan gerçekten de çok hoş, insanı yormayan müzikle daha da bir güzellik yaşıyorsunuz.. Deniz Bey’in maharetli elleriyle bizzat hazırladığı yiyecekleri büyük bir keyifle tadabilir veya nefis bir sabah kahvaltısı ediyor da olabilirsiniz bu arada… Belki de masanızda TAPAS çeşitleriyle şarabınızı yudumluyor olabilirsiniz…

Bu mekan yaklaşık 40 kişiyi çok rahat bir şekilde ağırlayabildiğinden, doğum günü partinizi, evlilik yıldönümü kutlamanızı burada yapabilirsiniz sevdiklerinizle..

Hatta hatta size bir sır verelim, am kimse duymasın; Sevdiğinize evlenme bile teklif edebilirsiniz bu şık mekanda.. Evet şaka yapmıyoruz, böyle bir köşesi de mevcut ve işletme bunun için gerekli altyapıyı da oluşturuyor sizin için..

4ELEMENT-KUCUKÖzetle şunu söyleyelim; Öyle girişimler olur ki bulundukları yerin çağ atlamasına katkı verirler.. Yani, getirdikleri yeniliklerle.. Orada yaşayan ve çalışan işletmelere “örnek” olarak.. Aynen Kaleiçi’nde Milos Balık gibi örneğin.. veya Seferihisar’da Damak Pide gibi.. Bunlar hep örnek işletme olmuşlar ve kendi dallarında birçok şeyin nasıl olması gerektiğini göstermişlerdir orada mevcut diğer işyerlerine de.. İşte 4 ELEMENT KAFE PANSİYON’ da aynen böyle bir yer..

O kadar huzurlu ki “ZAMANIN DURDUĞU YER” sloganını layıkıyla hak etmiş… Hiç şüphesiz bir defa gelen buranın müdavimi haline geliyor..

4 ELEMENT WEB SAYFASI

“Bir göz atmanızı öneririz… “Instagram

Leave A Response

*