Şirince Kıyamet’e Hazır

 

[box color=”orange” icon=”emotion_wink”]Şirince Kıyamet’e Hazır[/box]

Şirince… Adı gibi şirin ve doğası ile harika küçük bir köy. Selçuk’a bağlı olan Şirince’nin normal nüfusu 500 civarında… Oysa şimdi tam bir nüfus patlaması yaşanmaya başladı.. Sebebi malum..

Maya takvimine göre Marduk gezegeninin 21 Aralık 2012 tarihinde dünyaya çarpmasıyla yaşanacağı düşünülen kıyametten etkilenmeyeceğine inanılan İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü bu sebeple dolup taşmaya başladı.

Şirince’de ev sahiplerinin neredeyse tamamı evlerini butik otele dönüştürmüş. Yaz aylarında çok fazla ziyaretçi akınına uğrayan köy kış aylarında sessizliğe bürünüyordu. Ama şimi durum farklı.. Şirinceliler bu durumdan hoşnut olsa gerek. Birden bire ekonomik anlamda patlama yaşayacaklar.  Ek yataklar ilave edilecek. Belki çadırlar kurulacak.

165 yatak kapasitesine sahip olan köyün şu anda kapasitesi arttrılmış ve 500’e çıkmış.  Köyün halkı geri kalmamış tabi, fırsatları değerlendirmekte. O güne özel ’21 Aralık 2012 Kıyamet Günü’ şarabı bile üretilmiş.

21 Aralık’ta kıyamet kopacak mı bilinmez ama, Şirince’de yoğunluktan dolayı bir kıyamet kopacak gibi görünüyor. :)[box color=”red” icon=”emotion_smile”]..[/box]

 Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*