Sokak Hayvanları Sahipsiz Kalmasın

Evcil hayvan beslemek deyince ilk aklınıza gelen pet shoplardan hayvan almak oluyor. Oysa sokaklarda gerçekten sevgiye, bakıma ihtiyacı olan binlerce kedi köpek var. Hiç düşündünüz mü onlardan birini alıp, bakımını üstlenmeyi, sevmeyi?

İnsanlar genellikle iyi cins kedi köpek almak istiyor. Niye?  Sokak kedileri, köpekleri olmuyor? Üstelik sokaktan alacağınız bir kedi ya da köpeğin yaşamını kurtarmak, onu sahiplenmekle ne kadar büyük bir yardımda bulunacaksınız. Niye sokaktan bir hayvanı kurtarmıyorsunuz? Cins değil diye mi, yoksa zeki mi değil, ya da sevimli mi değil? Hele bir alın. Götürün veterinere yaptırın bakımını, aşısını, sonra kestirin tüylerini, yıkayın onu. Bak nasıl bir şirin hayvan olacak.

Bir de hayvan sevip ama evinde beslemekten yana olmayanlar var… Sizlerde bir şeyler yapabilirsiniz. Ne gibi mi? Bahçenizde, sitenizde gezen hayvanların beslenmesini üstlenebilir, kapınızın kenarına 1 tas yemek koyabilir, hatta götürüp, onları kısırlaştırabilir ve daha fazla sokak hayvanının üremesini engelleyebilirsiniz. Bilmiyorsanız söyleyelim veterinere sokak hayvanlarını götürdüğünüzde tam ücretin yarısını ödeyeceksiniz.

Hadi o zaman durmayın, bir hayvanı sokaklardan kurtarın, açlığını giderin, daha fazla ürenmesinin önüne geçin.

Sokak hayvanlarını sahiplendiren sitelerde var.;
Facebokk’ta da Haysev sayfası var
www.evsizsahipsiz.wordpress.com
www. mandalinabebek.com
www.sokakkedisi.netInstagram

Leave A Response

*