Takma kirpiklerle büyüleyici bakışlar


Gözleri ön plana çıkaran faktörlerin biridir, dolgun, hacimli kirpikler. Oysa herkesin kirpikleri o kadar dolgun ve uzun değil. Bu durumda maskara imdada yetişir. Ama siz bu da yetmiyor. Daha ihtişamlı kirpiklerim olsun diyorsanız; o zaman takma kirpikler alternatifiniz olacaktır.

Takma kirpiklerin; şerit ve ekme kirpikler olarak  iki seçeneği mevcut.  Şerit kirpikler; moda akımlarına bağlı olarak, genellikle fotomodel, sahne, gece ve fantezi makyajlar için uygulanır. Ayrıca kısa ve düz kirpikli kişilerde, uzun ve kıvrık hatta değişik renklerde kirpikler haline uygulanabilirler. Bu uygulamayı yaptıracak kişinin kendi kirpikleri ile ince şerit kirpikleri kolaylıkla birleştirilebildiği için, daha doğal bir görünüm sağlarlar. Kirpik fönleri de bu işlem yapılmadan veya yapıldıktan sonra uygulanabilirler.

Ekme kirpikler ise genellikle 40 – 60 veya 80 adeti bir kutuda satılır. Şerit kirpiklerden daha doğal bir görünüm sağlar. Bunun içinde en çok kullanılan kirpik çeşididir. Burada da dikkat edilmesi gereken konu özel olarak kirpik yapıştırıcısı olarak üretilmiş yapıştırıcıların kullanılmasıdır. Diğer yapıştırıcılar kullanılmamalıdır. Özellikle solvent içeren yapıştırıcılardan kaçınılmalıdır. Değişik uzunluklarda ve kahverengi ile siyah renkleri mevcuttur.

Uygulanan kişi özellikle yüz üstü yatma ve gözlerini ovuşturma gibi alışkanlıkları yok ise yaklaşık 6 hafta kadar kullanabilir.

Fakat çok dikkate alınması gereken önemli bir nokta var … Göz sağlığınız. Eğer gözleriniz yapışkanlara reaksiyon gösteriyorsa, göz rahatsızlıklarınız varsa (arpacık, blefarit gibi), göz çevrenizde şişme ve iltihaplanmalar varsa, sakın olaki takma kirpik kullanmayın. Kullandığınız maskarayı arada pudralayarak çift kat tatbik edin.Instagram

Leave A Response

*