Tatilinizi Tayland’da geçirmeye ne dersiniz?


Rengarenk çiçekleriyle, gelenekleriyle, tapınakları ve insanlarıyla farklı, mutlaka görülmesi gereken bir yer Tayland. Egzotik bir ülke. Eski adıyla “Siyam Krallığı”.. Ana dili Thai.. %92’i Budist, %5′ i Müslüman, geri kalanı Hıristiyan.. 62 milyona yakın nüfusu var..

Değişik mutfağı ile farklı lezzetleri tadabileceğiniz bir yer. Tayland’ın en sıcak dönemi Mayıs-Haziran dönemi. O dönem dışında her zaman rahatlıkla gidip, gezip, tatil yapabileceğiniz bir yer

Yemek kültürü bir hayli farklı. Masanıza tüm yemekler geliyor. Soğuk sıcak.. Kesinlikle bıçak kullanılmıyor Tayland mutfağında. Çatal ve kaşık sadece… Tatlıları ise oldukça güzel. Restoranları genellikle tropikal orman içinde. Mis gibi bir havada yemeğinizi yiyorsunuz. Acı seven bir millet. Yemekleri oldukça acılı oluyor. Ama yemek masası süslemesi olağanüstü süslü.

Tapınakları gezmek saatlerinizi hatta günlerinizi alır.

Tayland’da tek sıkıntınız, halkın ingilizce bilmemesi. O yüzden anlaşmakta güçlük çekebilirsiniz. Avantajlı bir diğer durum ise, Türk parasının Tayland’da oldukça geçerli olduğu. Çok rahatlıkla pazarlık yapabilirsiniz. Tayland halkı pazarlığa açık.

Taylandlılar ekmeği bilmiyor. Onlar için geçerli olan pirinç. Ekmek yerine pirinç yiyeceksiniz.

Bu ülkeye has, suya dayanıklı bir ağaç olan tik ağacından yapılan el oyması eşyaları hediye amaçlı ve eviniz için alabilirsiniz. Hepsi olağanüstü el sanatı ile üretilmiş, harika eşyalar.

Tayland’a nasıl gidebilirim diyorsanız, pek çok seyahat acentaları var. İstanbul merkezli bir çok seyahat acentasının hazırladığı paket turlara katılabilirsiniz.Instagram

Leave A Response

*