Teninizi yazın zararlarından kurtarın


Sıcak ve güneş artık sona eriyor. Güneşten oluşan lekeler, kuruyan, yıpranan saçlar, kurumuş bir cilt, kuruyan ve çatlayan ayaklar… Artık bakım zamanı geldi.

Cildiniz güneş nedeniyle, bronzlaşma nedeniyle lekeler oluşmuştur. Bu sorunları çözümlemek ve cildinizi parıltılı bir hale getirip kışa hazırlayın. Son zamanlarda leke giderici kremler dışında en son lazer tekniği ile yapılan tercih ediliyor.

Bunun dışında Dr. Murad’ın ciltteki ton farklılıklarını ortadan kaldırıp, düzenlemeye yarayan C vitaminli haftalık bakım kürü ile cildinizdeki lekeleri yok ederken, cildinizin parlaklığını arttıracak ve cildinize ışıltı sağlayacak.

Cildinize ışıltılı bir görünüm katmak, canlandırmak ve ölü hücrelerden kurtarmak için mutlaka hafta da bir defa peeling uygulamanız gerekiyor.

Saçlarınızda yaz boyu güneş, deniz derken saçlar bir hayli yıpranır, nemi azalır ve kurur, çatallaşır, cansız bir görünüme kavuşur. Evde uygulayabileceğiniz bazı bakımlar dışında kozmetikten yardım alabilirsiniz.

John Freda’nın saç bakım kremi, saçlara kaybettiği nemi geri kazandırıyor.Yoğun bakım maskesi de saçlardaki hasar görmüş bölgeleri onarmaya yardımcı oluyor.

Organix’in terapi yağı saçlara sıcak yağ terapisi uyguluyor, yıpranan saçları sağlıklı hale getiriyor. İçeriğindeki hindistan cevizi sütü, ipek ve keratin proteinleri saçlara anında nüfuz ederek, içten yapılandıryor ve elektriklenmeyi önlüyor.

Evde yapabileceğiniz bakım ise, zeytinyağı ve antibiyotik ile olabilir. Özellikle yıpranmış ve dökülmüş saçlarınızı iyileştirmeye fayda sağlayacaktır. 1 yemek kaşığı zeytinyağına, 1 adet un haline getirilmiş antibiyotik hapı ekleyip, karıştırarark saç diplerine sürün. yarım saat bekletip, bol su ile temizleyin ve sirke ile durulayın. Antibiyotik yerine 2 diş sarımsağı ezip, onunla yağı karıştırmak suretiyle de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Peki ayaklar.. Yaz boyu çıplak kalan ayaklar, daha fazla kurur ve çatlar. Ayaklarınıza gereken nemi geri kazandırmak için, ölü derilerden kurtarmak için peeling uygulaması gerekir. Neutrogena Norwegian Formula foot Cream içeriğindeki yüksek miktarda bulunan gliserin ile kuruyan ayakları yumuşatır ve nemlendirir. Nasırlaşmış ve kurumuş bölgeleri onarır. Hobby ayak kremide günlük ayak bakımınız için ideal bir krem. Ayaklarınızı yumuşacık yapıyor ve kuruluğunu alıp, nasırlardan kurtaıyor

Yine ayaklarınız için evde uygulayabileceğpiniz bir yöntemde, sıcak suyun içine damlatacağınız, bir kaç damla gliserin ve badem yağı ile yarım saat bekletmeniz olacaktır. Yatarken de ayaklarınıza vazelin sürüp, bir çorap giyerek yatmanız. Kısa süre içinde ayaklarınızın yumuşacık olduğunu ve çatlaklardan kurtulmuş olduğunu göreceksiniz.Instagram

Leave A Response

*