Ter kokusuna karşı kesin çözüm


sweat_womanÖzellikle yaz günlerinde dayanılmaz bir şekilde rahatsız edicidir ter kokusu.  Ter vücudun doğal bir salgısıdır. Kokulu değildir. Onu kokulu yapan terleyen bölgelerdeki bakterilerin sıcakla ve nemle çoğalması sonucu çıkan kokudur.

Bedeninizde ter kokusunu yok etmenin başlıca yolku ise hijyenden geçer. Hergün banyo yaparak, koltuk altı bölgelerinizi daima temiz tutarak ve kuru tutarak. Bunun dışında bakterileri ortadan kaldıran deodarantlardan yardım alabilirsiniz. Ancak kullandığınız deodarantların su bazlı olmasına dikkat edin.

Giysilerinizi pamuklu, terletmeyecek türde kumaşlardan tercih edin. Sentetik türü kumaşlaran ,yapılmış kıyafetlerden uzak durun

Asla terlemiş olan bedeinze deodorant sıkmayın. Önce koltukaltlarınızı temizleyin, sonra deodorant sıkın.

Ayrıca evde uygulayabileceğiniz antibakteriyel özelliği  olan adaçayını tavsiye ederiz.1 bardak kaynar suyun içine 2 dal adaçayı ekleyip 5 dakika demlenmesi için bekleyin. Sürenin sonunda adaçayını süzün. Bir parça pamuğu adaçayına batırıp koltuk altı, ayak, el gibi terleyen bölgelerinize sürün.

Yediğiniz yiyeceklere dikkat edin. Baharatlı ve kötü kokulu yiyeceklerden özür dileyin.   Yıkanacağınız suyun içine 1 kase deniz tuzu koyun, bununla duş alın. Mümkünse küveti bu suyla doldurup içine 2 çorba kaşığı lavanta yağı damlatın. Bir süre bu suda uzanın. Ayrıca  koltuk altınıza pudra sürebilirsiniz.

Bunların dışında botoks son çözüm yoludur. Botoks yaptırarak terleme sorununuzu çözümlersiniz.


Planta Pura Deo Crema Terlemeye Karşı fiyatı; 48TL .Instagram

Leave A Response

*