Thalasso terapi ile canlanın

 

thalasso-terapiTerapi .. insanı rahatlatan, gevşeten, bedeninizi yenileyen kürler. Peki Thalasso terpiyi denediniz mi hiç?

Thalasso terapi deniz yosunu ve bunun gibi denizin pek çok özelliği ile sıvaklık kullanılarak yapılan canlandırma terapisi. Vücudumuzun ihtiyacı olan mineral ve tuzların vücuda tektrar kazandırılmasını sağlıyor. Bedene ve ruha rahatlama veriyor ve stresten uzaklaştırıp, kan dolaşımını sağlayarak selülit sorunlarına çözüm sağlıyor.

Thalasso terapi 20 gün devam edilmesi gereken bir uygulama. Bu terapiye başlamadan önce doktor kontrolünden geçmek gerekiyor. Terapi uygulaması kişiye göre değişiyor. Farklı programlar uygulanarak yapılıyor. Bu programlardan bazıları; kalça ve diz ağrıları, anti stres, anti selülit, sıkıştırma, zayıflama gibi.

Bu terapi sırasında vücut deniz yosunu ile hazırlanmış harçla ıslatılmış bezlere sarılarak cildin temizlenmesi sağlanıyor. Termal bir battaniye içinde beden sıcak tutularak uygulanıyor. Sonrasında ise masaj yapılarak seans sona eriyor.

Deniz yosunu gençleştirici etkiye ve zayıflatıcı etkiye sahip, deniz suyu ise; içeriğinde bulunan elementler ve mineraller sayesinde vücuda nüfuz ede,yor ve cilt hastalıklarına iyi geliyor. Deniz suyu  vücut ısısı kadar ısıtıldığında Oligo element olarak adlandırılan elementlerin cilde emilini sağlayarak, kasları rahatlatıyor, ağrı giderici etki sağlıyor.

Bu terapi rehabilitasyon uzman ve fizyoterapist tarafından uygulanması gerektiğini unutmayın.

Canlı ve stressiz günler..Instagram

Leave A Response

*