Tipinize Göre Pantolon Seçimi

Her vücut tipine her model uygun olmaz. Başkasında hoş görünen bir model siz de hiç hoşl olmayabilir, bu da canınızın sıkılmasına neden olur.

Eğer vücut tipinizi iyi tanırsanız, seçiminizi de ona göre yapar ve size yakışanı giymiş olursunuz.

POPOSU DÜZ OLANLAR
Pantolon seçerken poponuzun nasıl durduğuna dikkat edin. Diğer taraflarınız normalse, streç pantolonları tercih edin.Örneğin GAP’ın ve Banana’nın pantolonları tam size uygun olabilir. Streç pantolon popoya tam oturduğundan onu olduğundan daha fazla dolgun gösterir.

GENİŞ KALÇALI OLANLAR
Vücudunuzu sımsıkı saran pantolonlardan uzak durun Bu kalçalarınızı daha geniş göstereceği için hoş bir görüntü olmaz. Yumuşak kumaşları ve paçaları geniş modelleri tercih edin.MAVİnin kullandığı özel kumaştan yapılan pantolonlar tam size göre. Bacaklardaki fazla kalınlığı da toprlayan bu modeller geniş kalçalı ve kalın bacaklı hanımlar için isabetli bir seçenek. Fiyatı ise; 100TL

UZUN BACAKLAR
Bacaklarınızı vücudunuza göre dikkat çekici şekilde uzunsa, sakın uzun bel kesimli pantolonları almayın. BHu bacakalarınızın dah uzun görünmesine, ve üst kısmın da daha kısa görünmesine yol açar. Kalça üzerinde biten pantolonları tercih edin. Topshop pantolonlar tam size göçre Fiyat ise; 40 pound civarında

KISA BACAKLAR
Uzun bacakların tam aksi kesimleri seçimn. Yani bel kısmı uzun olan ve aşağıya doğru daralan pantolonlar size uyar.

ZAYIF VE ORANTILI BEDENLER
Şanslısınız. Hemen hemen her modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama çok geniş kesimlerden uzak durun. Sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. Bacak ve üst kısmınız orantılı ise, ister yüksek bek, ister düşük bel dilediğinizi giyebilirsiniz.

MİNYON TİPLER
Yüksek belli hafif streç kumaşlardan olan aşağıya doğru daralan kesimler size uygun. Vücudunuzu saran her tür pantolon siz de oldukça şık ve sevimli duracaktır.
Instagram

Leave A Response

*