Tırnak Etlerinize Dikkat edin

Eller ve tırnaklar kadının en dikkat çeken organlarındandır. Onlara gereken özeni gösteriyor musunuz?  Tırnak etlerinin bakımı oldukça zahmetlidir. Uzamış tırnak etleri ellrinizin de çirkin görünmesine neden olur.  Maniküre gidersen mutlaka tırnak etlerinizi kesecektir. Ama onları  itme yöntemini kullanarak tırnak etleriniz kesmeye gerek kalmayacaktır. Üstelik bu kesme esnasında canınızın acımasından da kurtulmuş olacaksınız.

Bunun için yapmanız gerekenler:

  • Tırnak eti sorunları genellikle bakımsız ve soyulmuş tırnaklar yüzünden ortaya çıkar. Onlara gereken nemi sağlayın. El kreminizi sadece ellerinize değil, tırnak etleriniz de masaj yaparak uygulayın. Evde hazırlayabileceğiniz basit bir losyıonu da düzenli olarak tırnak ve etlerinize sürün. Eczaneden alacağınız gliserinin içine yarım limon suyunu sıkıp, ellerinizi temizledikten sonra sürüp, 20 dk. kadar bekletin. Bu tırnaklarınızı güçlendiridiği  gibi, ellerinize de bakım yapar.
  • Hergün düzenli olarak zeytinyağı ile tırnak etlerinize masaj yapın.Tırnak eti yumuşatıcı kullanın.
  • Sürekli oje sürmek ve aseton kullanmak tırnak ve tırnak etlerine zarar verir. Onların kurumasına ve çatallaşmasına neden olur. O nedenle 3-5 gün arada dinlendirin. Ojeden uzak durun.
  • Sık sık maniküre gitmeyin. Sürekli işlem gören tırnak ve tırnak etleri  sertleşip, kötü görünmesine neden olur.

Küçük bir not: Eğer tırnaklarınız zor uzuyorsa; ojenizin ya da parlatıcınızın içine bir kaç damla limon damlattıktan sonra sürün. Bu arada mutfakta  kullandığınız limonları atmayınç Tırnaklarınızı içine geçirip, bir kaç dakika o şekilde durun. Güçlü ve çabuk uzayan tırnaklara sahip olacaksınız.
Instagram

Leave A Response

*