Tüm Vücudunu Çalıştır Forma Gir


Bu egzersiz planıyla bedeninizin ihmal edilen 4 bölgesi çalışacak ve daha hızlı yağ yakıp forma girebileceksiniz. Baldır, sırt, omu ve diz bölgelerini düzenli olarak yapacağınız egzersizler sayesindebu bölgeleriniz güçlenecek, yağ yakmanız kolaylaşabileceği gibi, ağrılarınızada son diyebileceksiniz.

Egzersizlere önce ısınarak başlayın. Tempolu bir yürüyüşden sonra ilk olarak ellerinizi başınızın üzerinde birleştirerek  bir sağa bir sola doğru yere paralel larak eğilin. Bu hareketi 10’ar defa yaptıktan sonra asıl egzersizlere geçebilirsiniz….

EGZERSİZ 1

Bir sandalyenin yanında düz durun. Dirseğinizi bükmeden sandalyeyi tutun. Diğer elinizle de belinizi tutun. Yavaş bir şekilde parmak uçalrında yükselin. Bu hareketi yaparken sandalyeden güç almayın. 3 saniye kadar bu pozisyonda kalıp, başlangıç duruşunuza geçin. Bu hareketi her iki tarafınızla 10-15 defa tekrarlayın.

EGZERSİZ 2

Dirseklerinizi büküp sandalyenin tepesinde birleştirin. Başınızı dirseklerinizin arasına alın. Sırtınız düz vaziyette, bacaklarınız ise, sandalyeye paralel olsun. Bir bacağınız geriye doğru yere paralel olarak uzatın, diğer bacak dizden hafif bükülmüş olacak.Yere paralel olarak kaldırmış olduğunuz bacağınızı geriye bükün ve topuktan tutun, kalçanıza çekin. Başlangıç halinize dönün ve aynı egzersizi diğer bacakla yapın.

EGZERSİZ 3
Her iki elinize birer dambıl alın, avuçlarınız önde olacak şekilde, omuz hizasında tutun. Hafifçe dizinizi kırıp, diğer bacağınız arkada kalacak şekilde öne doğru eğilin. Eğilirken avuç içlerini bedenine doğru çavirerek kendinize çekin. 10-15 defa egzersizi yineleyin.

EGZERSİZ 4
bacaklarınızı kalça genişliğinden biraz daha fazla yana doğru açın. Ellerinize dambılı alın, avuç içleriniz içe bakacak şekilde çevirin. Bedeninizi öne doğru eğin. Sağ kolunuzla yukarı doğru kaldırıp, indirin, sonra diğer kolunuzla. Başlangıç pozisyonuna geri gelip, aynı hareketi sol kolunuzla yapın. Bu egzersizi de 15-20 defa tekrarlayın.

Bu egzersizleri düzenli olarak yaptığınız takdirde kısa sürede fazla yağlarınızı yakacak, bedeninizde az çalışan bu bölgeleri çalıştıracak ve forma gireceksiniz.Instagram

Leave A Response

*