Uluslararası Film Festivallerinde Yayınlanacak Bir Film “Keçim Nerede-Where is the Goat”

Kısa bir film.. “Where is the Goat” Keçim Nerede….
Yapımcılığını Bedii Akın ve Chantal Bertalanffy’ birlikte üstlendiği filmin yönetmeni Khurrum M. Sultan.
Filmin yapımında önde gelen isimler ise şöyle: Görüntü yönetmeni; Alex Grig, Sanat yönetmeni ; Metin Göksuna
Filmin oyuncu ekibi de oldukça ilginç.  7 farklı ulustan 17 kişilik bir ekiple çalışma yapılmış.  Yoğun geçen ön araştirmalar ve hazırlıkların ardından geçtigimiz 16-22 Nisan tarihleri arasında  Birgi’de çekilen film, tamamlandiktan sonra uluslararasi film festivallerinde yer alacak.
Yönetmen Khurrum M. Sultan: ” Kecim nerede, suanki sehir ve toplum hayatinin aksine, bizim yavas yavaş  kaybettiğimiz insanlik değerlerini icerir. Hala orjinalligini ve tarihini koruyan Birgi, bu insanlik erdemeni icinde bulundurmaktadir. Insanlarin sıcak kanlılıgı ve yardım severligi size Birgi ile ilgili cok sey anlatmaktadir. Gunumuzde her ulkede ve sehirde yer alan Starbucks, Mcdonalds, Burger King vb. bir cok globallesmis markalar gunumuzdeki toplumsal degerleri ve gelenekleri yavasca geriye atmaktadir. Tamamen ve halen orjinalligini koruyan Birgi, “Kecim Nerede” icin bir ilham kaynagi olmustur. Bu film insanligin o guzel saf duygularini aciga cikartmaktadir.

 

Yapımcı Bedii Akin: “ Birgi’yi secmemizin en onemli nedeni, tarih boyunca kültürel ve dogal zenginliğinin hala göz onünde durması ve bu değerlerin insanlarıyla beraber iç içe olmasıdır. Birgi’ye gelince adeta zamanda yolculuk yapmis gibi oluyorsunuz ve karsiniza tamamen dogal ve gercek bir yer cikiyor. Insanlarinin kendisi gibi oldugu ve butun kalpleriyle sizleri agirlamasi , sizi evinizde gibi hissettirtiyor. Birgi’nin bu toplumsal ve cografi yapisi bizi etkileyen en buyuk faktor olmustur.

 

 Instagram

Leave A Response

*