Vodafone’u protesto edelim

vodafone-bebekli-kampanyaVodafone’u protesto edelim…

Emperyalizm dedin mi “insan filan dinlemez ezer geçer”… Yeter ki ufukta yeşil dolarlar (şimdi Euro da var ya) görünsün.. Bebek, kadın, insan sağlığı vesaire hiçbir şey önemli değildir..

Tabii, uluslararası şirketler de insanları sömürürken bu prensipten hiç şaşmazlar.. Örneğin, bugünlerde yine gündemde bir konu var, imza kampanyası başlatılan hakkında; Vodafone isimli yabancı GSM operatörü en son reklamlarında minnacık, körpecik “bebek” kullanıyor..

Neymiş efendim? Bebek Vodafone servisli telefondan video seyrederken canı sıkılmayacakmış.. Böylece, değerli ebeveynler de çocukla ilgilenmek zorunda kalmadan kafalarına göre takılabilecekler herhalde.. İyi iş değil mi?

Şimdii.. Bu reklamı kim düşündüyse, kim izin verdiyse – yani hem reklam firmasında ve hem de Vodafone’da – Allah onlara layığını verssin inşallah. Bu kadar açgözlülük ve vicdansızlık olmaz.. Bu ifadeyi açmaya bile gerek yok; Biraz insanlık duyguları, bilinci ve sorumluluğu taşıyaan herkes ne anlama geldiğini bilir..

Bu firma zaten de en birinci hedef olarak hizmeti değil malı satmayı (eskiden çakmak derlerdi satış dünyasında ??) vazife edinmiştir. Bizlerin de bunların hizmet kalitesi ile ilgili acı deneyimlerimiz ayrıca olmuştur, daha önceleri..

Velhasıl, bu çok vahim sosyal sorumsuzluk olayını protesto edip durdurmak (ve mümkünse cezalandırılması) için bir değerli insan imza kampanyası başlatmış bulunmakta.. Lütfen, sizler de “BİR ZAHMET” bir tık yoluyla buna iştirak edin ve insanlık görevinizi yerine getirin…

CHANGE.ORG linkine gidin ve desteğinizi verinInstagram

Leave A Response

*