Ya da yat uyu hadi

Kendi hayatına verdiğin değer bir şekilde ikinci plandaysa yine aynı şekilde bi huzursuzluk ve aynı şekilde bi mutluluk oluşur içinde. Hem acı olursun hem tatlı. İnsanları üzmemek adına hareket eder kendinden kaybedersin ya da bazen sadece kendi mutluluğun için bütün yaptıklarını bir çırpıda silebilirsin.

Bir anlık boşluğa düştün şimdi kimse tutmayacak elinden çünkü dışarıdan görünen o ki sen güçlüsün. Zaten asla istemedin zor durumda kalınca birinin elinden tutmasını. Sana karşı yapılacak bi fedakarlığı insanlara yaptığın bir kötülük olarak gördün hep. Değerler benimsedin kendine,kendi dünyanda oluşturduğun. Zaman zaman zorladın kendini içinden çıkmak için. Hayatın sıradan akışına kendini öylece bırakmak için atıverdin öylece kendini.  Ama tek yaptığın başını sertçe yere çarpmak oldu hep.  Sürüklemedi bi türlü hayat seni. Ne yapacaksın şimdi? Ayrıca tam da bu anı senin için bu düşünceleri oluşturacak dönüm noktası yapan ne?

Dur o cevabı verme yine. Kalbin olmamalı.  Zorla yaşıyorsun. Kır artık davranışlarındaki zincirleri. Bunu sana benim söylemem çok saçma değil mi? İstediğin kadar deli ol umrumda değil. Deli olman seni diğerlerinden daha özel yapmıyor.  Ama diğerlerini de daha üstün yapmıyor.  Ah bi akabilsen dereler gibi…

Yaşın genç bi adamın yaşı, beynin yaşlanmış ama ruhun çocuk. Hala kalbine oyunlar oynuyor. Ya ruhunun büyümesine izin ver ya da sen de ruhuna uyum sağla. Ama bu durumda kalma.

Onur KalkanInstagram

Leave A Response

*