Yağlı ciltler için kil maskesi


Yağlı bir cildiniz varsa hem şanslısınız, hem şanssız. Şanlısınız çünkü, yağlı ciltler çabuk yaşlanmaz. Şanssızsınız çünkü, dikkatli bir bakım gerektirir. Kolay sivilce olur, Dış etkenlerden kolay etkileniz. Kısaca bakımı biraz zor bir cilt yapısıdır.

Yağlı ciltler için uygulanan maskelerden biri de kil maskesidir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu maske ile cildinizdeki fazla yağlar temizlenir, sivileceler yok olur, çıbanlar kurur ve yayılşması önlenir.

Toz kil alın. Yarım ölçü su (mümkünse saf su), yarım ölçü domates, üzüm suyu ya da salatalık suyunu karıştırıp, krem haline getirin.

Bütün yüzünüze, göz çevresi hariç, ince bir tabaka halinde sürün. Maske yüzünüzde kuruyup, gerginlik hissedene kadar bekletin. Ilık su ile maskeyi yüzünüzden çıkarın. Haftada bir bu maskeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu maske ergenlik sivilcelerine, derideki döküntülere ve kırışıklıklara iyi gelir. Temizleyici ve canlandırıcı bir maskedir.

UYARI: Her zaman olduğu gibi bu tür maskeleri uygulayacak kişilerin ciltlerinde büyük problem olmaması gerekir. Yani, yara, geçmeyen çıban vb. şeyler. Sadece kil maskesi için değil, yüzünüze evde uygulayacağınız ya da satın alarak yapacağınız tüm maskeler için geçerlidir, unutmayın.Instagram

Leave A Response

*