Yaşamınızdaki yeni bir yavru…


Onlarla yeni bir maceraya hazır mısınız? Aileye yeni bir yavru kedi eklediniz! Ailenizin bu yeni üyesinin sizi baştan çıkaratacak inanılmaz davranışları ve eşsiz karekteristik özellikleriyle aslında ne kadar sevgi dolu, ve evcil hayvan olduğunu göreceksiniz. Kucağınızda uykucu, tüylü bir yumak halinde kıvrılıp yattığında kendinize engel olamayacaksınız. Yavru kedinizin size sunduğu tüm bu keyifli anların karşılığında da ihtiyacı olan tek bir şey uzun, mutlu ve sağlıklı bir yaşam süreceğini garanti altına almasına yardımcı olacak doğru ve düzenli bir bakım.

YAŞAMINIZDAKİ YENİ BİR YAVRU KEDİ

Erkek mi yoksa dişi mi? Cinsiyetleri her ne olursa olsun neredeyse bütün kedi yavruları şirin, meraklı ve sevimlidir. Ama bir yıl sonra gelişmiş birer kedi olacaklar. ( Aslında bir yıl bile dolmadan bir takım yetişkin karakteristik özellikler edinmeye başlayacaklar).

Erkek kediler çoğunlukla daha sıcak ve cana yakındır ve güvenlerini daha erken yaşta sergilemeye başlarlar. Dişi kediler ise size yaklaşırken daha temkinlidir, onların güvenini bir kere kazandıktan sonra size karşı fazlasıyla ilgili ve sevgi dolu olacaklardır.

NASIL BESLEYECEKSİNİZ?

İlk 2 ay yavru kedilerinize annesinin sütü yeterli ise, zaten sorun yok. Ama ilerleyen dönemde yavru kedileriniz için herhangi bir mama kullanamazsınız.

Yetişkin kediler için de mama seçimi çok önemli. Kedinizin doğum yaptığı ilk aylarda beslenmesine ayrı bir özen göstermeniz gerekir.  Kısırlaştırdıktan sonra ise yine özel kısır kediler için


EVİNİZİ YAVRU KEDİYE UYGUN HALE GETİRİN
Yavru kediler son derece hareketli ve meraklıdırlar ve siz önlemler almadığınız sürece onl
arın başına ciddi sorunlar açacaktır. Ayrıca yavru kedinizin tıpkı yeni emeklemeye başlamış bir bebek gibi sizinkinden çok daha alçak bir seyir alanına sahip olduğu ve ayakta durduğunuz da sizin göremeyeceğiniz nesnelerin, onun dikkatini çekebileceğini aklınızden çıkarmayın.

daha fazlası için…Instagram

Leave A Response

*