Yaşınıza göre koruyucu ürün seçin


Güneşin cilde verdiği zararları önlemek iiçin her yaşın kullanacağı ürün farklılıklar gösterir. 20 yaşında 50 yaş ürününü kullanamayacağınız gibi 40 yaşında 20’li yaş ürününü kullanamazsınız. Kullansanız da fayda sağlamayacaktır. Yaşınıza göre seçeceğiniz doğru ürünlerle cildinizi koruyabilirsiniz.

2o’li  Yaşlar…

20’li yaşlarda cilt çok hassastır. Çabuk kızarır, sivilce ve akne oluşumu daha fazla olur. Bunların önüne geçmek için; mutlaka dışarı çıkmadan önce güneşe karşı koruyucu kreminizi sürün. Cildiniz normal olark bu yaşlarda fazla yağ üretir. O nedenle kullanacağınız koruyucu yağsız olmalıdır. Vichy Dermalogica UVA ışınlarına karşı vildinize tam koruma sağlar. Fiyatı 47TL

Ayrıca bu yaşlarda cildinizin temizliğine daha fazla önem verin ve fazla makyajdan kaçının. Gelecek yıllarda genç kalmak, cildinizin taze kalması için fazla makyaja gerek yok. Zaten cilt taze.

30’lu yaşlar..

30 faktörlü bir koruma ürünü cildinizi güneşten korumaya yetecektir. Eğer krem üsrünler cildinize ağır geliyorsa, losyon ya da sprey olanları tercih edin. Shiseido’nun kırışık karşıtı kremini kullanabilirsiniz. Yine 30’lu yaşklarda cildi UV ışınlarına karşı koruyan OLAY losyon size uygun olabilir. Fiyatı; 55TL

Her yaşta olduğu gibi cildiniz mutlaka nemlendirci ile koruyun. Cildinize uygun bir nemlendiriciyi makyajdan önce sürün. Güneşe çıkarken fazla makyajdan uzak durun. Özellikle cildiniz yağlı ise, yaptığınız makyajı cilt hemen emecektir.

40’lı yaşlar..

40’lı yaşlar kadının en alımlı ve bakımlı olduğu en güzel çağlarından biridir. Çok problemli bir cildiniz yoksa, kremin cilt tarafından kolay emilimi için, osyon ürünleri tercih edin. Haftalık ve günlük cilt bakımınız ihmal etmeyin. 40’lı yaşlarda cilt öncekiş yaşlardaki gibi fazla yağlı olmadığı için, daha fazla neme gereksinim duyar. Çizgi ve kırışıklıklar bu yaşlardan itibaren artmaya başlar. Bunların daha fazla artmasını önlemek  için, antioksidanlı ve cildi sıkılaştırıcı ürünler kullanmalısınız. Murad’ın nar özlü yağsız suya dayanıklı kremi uygun olabilir. Fiyatı 115TL, Yine bitki özleri içeren Deracine koruyucu krem cildinizin beslenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Fiyatı; 30 TL

50’li yaşlar…

Yaşınız artık 40’ı da geçtiği için cilt bakımına ve korunmasına  fazlasıyla ihtiyacınız olacak. Cildinizin nemli olması için bu yaşlarda su bazlı ürünleri tercih etmelisiniz. Cilt artık 50’li yaşlarda iyice olgunlaştığı için, su ve yağa  ihtiyacı da artıyor. Kullandığınız ürünün UVA ve UVB korumalı olmasına, ayrıca su bazlı olmasına dikkat edin.

Yine Lancome’un ciltte yapışkanlık hissi yaratmayan, koruma kremi génifique Soleil  size uygun olabilir. Fiyatı 85TL

Cildinize gereken nemi sağlar, bakım ve korunmasına dikkat ederseniz, daha uzun yıllar genç görünmesini de sağlayabilirsiniz. Ufak tefek kırışıklıklar varsın olsun, bu sizin yaşanmışlıklarınızın bir kanıtıdır, güzelliğidir.
Instagram

Leave A Response

*