Yatak başlığınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Yüzlerce lira ödeyerek yatak başlığı almaya ya da değiştirmeye son vermek elinizde. Çok fazla masraf gerektirmeden döşeme kumaşla bu işi zevkinize göre yapabilrisiniz. Almanız gereken yatağınızın genişiliğinde ve istediğiniz boyda bir sunta ve kumaş.

Hatta yatak başığınızı yaptığınız kumaşlardan dekoratif yastıklarda yapıp yatak odanızı şık hale getirmek mümkün.

Suntanın boyutlarından 5’er santim paylı kumaşınızı kesmek. Düz bir yere kumaşınızı yayın. Üzerine suntayı koyup, yanlardan kıvırın. ister, raptiya ile, ister uygun bir yapıştırıcı ile yapıştırın. İşte size malişyeti düşük ve diledğiniz desen ve model yatak başlığı.

Bir başka önerimiz ise, yine dilediğiniz, yıkamaya elverişli bir kumaşla yapacağınız çok farklı ve fonksiyonel bir başlık. Şekilde göreceğiniz başlığı (1. fotoğraf) yapmak çok kolay ve zevkli. Malzemeleriniz 2 farklı kumaş, silikon ya da elyaf, başlık için de dilediğiniz şekilde ister ahşap, ister metal yatağınızın eninde sopa. Sopaları duvara monte edin. Sopalara geçirmek için bantlarınızı hazırlayın.

Dilediğiniz yükseklikte kumaşınızı 2 kat kesin. Yan taraflardan makineyle dikin. Diğer kumaştan 2 büyük cep kesin ve dikin. Sonra ana kumaşın içini elyaf ya da silikonla doldurum. Çok işlevli ceplerine kitaplarınızı ya da minik çamaşırlarınızı  da koyabilirsiniz.

Artan kumaşlarınızıda yastık kılıfı yaparak değerlendirebilirsiniz.Instagram

Leave A Response

*