Yatmadan Önce Bunları Yapın

Güne ışıl ışıl bir ciltte başlamak istemez misiniz?  Elbette istersiniz.

Saçlarınızla başlayın…

Sabah uyandığınızda yağlanmış bir saçla kalkmak hoş değil. O nedenle saçlarınıza biraz talk pudrası serpin ve masaj yapın. Ya da kuru şampuanlardan yardım alın. Saç diplerinize sıkacağınız şamğuan saçlarınızın yağlanmasını engelleyecektir.

Gece Yatarken Asla Bir şey Yemeyin..

Yatmadan iki saat önce yemeyi bırakın. Dabah şiş bir karınla kalkmak istemezsiniz değil mi?  Özelikle de tuzlu gıdalardan uzak durun. Rezene çayı için. Rezene şişliği alacaktır.

Yatarken dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin ve mutlaka diş ipi kullanın. Dentiste diş macununu kallanmanızı öneririz. Diğer diş macunlarından farkı geceleri ağzınızda bakteri üremesini önler ve sabahları kokusuz bir ağızla uyanırsınız. Fiyatı ise;17 TL

Cildinizi temizlemeden yatağa girmeyin. Yorgunluğu bahane etmeyin. Düzenli olarak her gece cildinize uygun bir temizleme losyonu ile cildinizi temizleyin, nemlendiricinizi sürün.

Sabah uyandığınızda ise, cildinizi buzla yıkayın ve arkasından maden suyu  püskürtün ve nemlendiricinizi sürün. Nemlendiricinizi sürdükten sonra makyajınıza başlamadan önce en az 5 dakika bekleyin ki, cildiniz nemlendiriciyi iyice emsin.

Bal içerikli bir göz kremi kullanın. Balın kırışıklıklara ve göz halkalarına karşı ne kadar etkili olduğunu unutmayın. Göz kreminizi göz pınarından şakaklara doğru hafifçe vurarak yedirin.
Instagram