Yüz jimnastiği ile yaşlanmayı geciktirin


En erken yaşlanan bölgedir yüz… Yılların etkisi, çevre, sinir, stres, genetik gibi pek çok faktörlerinde etkisi büyüktür. Ama herşeye rağmen cildinizi genç tutabilir, erken kırışmasını ve çizgileri önleyebilirsiniz.

Nasıl mı? Tabi ki jimnastikle.. Yüz jimnastiği ile… Yüz kaslarınızı ne kadar iyi çalıştırırsanız, deformasyonunuzda o kadar az olur.

Cildinize masaj yapın. Çünkü çalıştırılan bölgede kaslar harekete geçer ve sıkılaşır, kan dolaşımını artar ve cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ve sarkmalar azalır, daha diri ve genç bir görünüm elde edilir.”

Yüz jimnastiğini hergün 20 dakika yaparsanız, nasıl yararlı olduğunu kısa süre içinde farkedeceksiniz. Sadece kırışıklıklara engel olmakla kalmayıp, cildinizdeki sivilce ve lekelerden de kurtulma şansınız çok fazla.

İşte yapacağınız hareketler..

YANAKLAR: Yanaklarınızda gevşeme ve sarkma olmaması için U ve X harflerini sürekli yineleyin.

Ağzınızı kapatıp, yanaklarınızı şiririn. Nefesinizi tutun ve bırakın. Bu hareketi 10-15 defa tekrarlayın.

GÖZ ÇEVRESİ: En kolay çizgilerin ve kırışıklıkların oluştuğu bölümdür göz çevresi.

Gözlerinize salatalık ve patates kabuklarını koyarak 10 dakika dinlendirin

Orta parmakalrınızıla kaşlarınızı yukarıya doğru itin, bu durumda iken aşağıya bakın. Yine bu hareketi 10- 15 defa yineleyin.

BOYNUNUZ İÇİN; Yatağınıza sırtüstü uzanın. Başınızı yataktan boşluğa doğru uzatıp, yukarıya paralel kaldırın. Yine bu işlemi de diğer hareketler gibi yineleyin.

AĞIZ: Dudaklarınızı “o” der gibi kapatın. Bu poızisyonda iken, her iki elinizin işaret parmağıyla, yarı dairesel hareketler yapın, dudak çevrenizde. Yine sesli harfleri tek tek söyleyin.Instagram

Leave A Response

*