Zeytin Yaprağı İksiri

Zeytinin asırlardır pek çok medeniyette önemli yer tutmuş sağlık ve güzellik iksiri. Yaprağı barışın sembolü. Peki zeytin yaprağının ne gibi yararları var biliyor musunuz?

Zeytin yaprağı antioksidan ve antibakteriyaldir. Düzenli olarak hastalıklardan korunma amaçlı tüketilebileceğ i gibi doğrudan hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir.

Endonezyalı bilim insanları zeytin ağacının yapraklarından üretilen bir hapın kalp hastalıkları ve yüksek tansiyonla savaşmaya yardımcı olduğunu açıkladı.

180 hasta üzerinde deneme yapan bilim insanları, zeytin hapının yüksek kan basıncını düşürmede kalp hastalıkları için kullanılan ilaçlar kadar etkili olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan denemede hapın ayrıca kanda bulunan trigliserit adlı yağın seviyesini düşürmeye ve bu sayede kalp krizi ve felç riskini de azaltmaya yardımcı olduğu belirlendi.

Ayrıca zeytin yaprağı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücudun direncini artırıyor, anti bakteriyel özelliklere sahip ve virüsle mücadelede vücuda destek oluyor. Zeytin yaprağı özü kremden şampuana kozmetik sektöründe,sütten bebe bisküvisine gıda ara katkısı olarak, antibakteriyel özelliği ile ilgili ilaç sanayinde,hayvan yeminde katkı maddesi olarak kullanılabiliyor.

Zeytin yaprağı ekstresinde bunların yanı sıra A,D,E,K vitaminleri de bulunuyor ayrıca uçucu yağları sayesinde bunların vücutta emilimi ve kullanılmasında da yarar sağlıyor. Bu vitaminler ile sindirim bozuklukları, safra kesesi hastalıkları ve safra kesesi taşında özellikle bağırsak kanseri ve kalp rahatsızlıklarında kullanılması faydalı.

Zeytin yaprağının etkili olduğu diğer rahatsızlıklar ve mikroorganizmalar ise şöyle: Bronşit, Soğuk Algınlıgı, Kulak Enfeksiyonları, Epstein Bar virüsü, Fibromalarya, Fungal(mantar) enfeksiyonları, Herpes Virüsü, Chlamydia sp.,Dizanteri, Streptococcus sp.,Hepatit A, B, C Zatürre, Cilt rahatsızlıkları, Zona, Romatizmal Hastalıklar.Instagram

Leave A Response

*