Zor Patronla Başa Çıkmanın Yolları

 

Forbes dergisinde yayımlanan zor patronlarla çalışanların, üstleriyle iyi geçinmelerini ve çalışma saatlerini daha verimli kullanmalarını sağlayacak bir dizi öneriden işinize yarabilecek tüyolar..

Patronunuzun nasıl karar aldığını düşünüp, ona göre hareket edin

  • Patronunuz verdiğiniz kararların üzerine iyi düşünülmesini ve eksiksiz olmasını mı istiyor? Öyleyse sabırsız davranmamanız ve elinizdeki işi en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekiyor.
  • Ancak patronunuz kararlarınızı bütün iş arkadaşlarınızla fikir birliği içinde almanızı isteyen biri de olabilir. Öyleyse bir karar vermeden önce bütün iş arkadaşlarınıza danışın.
  • Çalışanlar, iş yaşamlarındaki en önemli ilişkiyi üstleriyle kuracaklarını anlamak zorundalar. Bu yüzden patronu bir iş arkadaşı ya da üst olarak görmek yerine, bir müşteriymiş gibi düşünmek iş yerinde daha başarılı olmanızı sağlayabilir.

Tarzını benimseyin

Müdürünüz kaoslara katlanamayan bir mükemmeliyetçi mi? Yoksa yeni şeyleri denemekten çekinmeyen ve risk almak isteyen bir girişimci mi? Belki de birçok insanla iyi geçinebilen dışa dönük biri ancak siz bu özelliğini kaçırıyorsunuz.

Bu yüzden yapmanız gereken şey, patronunuzun kişilik özelliklerini benimseyip, hangi soruna nasıl tepki vereceğini önceden sezmek ve olası çatışmalara hazırlıklı olmak.

Eksiklerini tamamlamak için bir plan geliştirin

Patronunuz genelde işe geç gelip, işleyişi yakalamak için stresli mi oluyor? Bu durumda yapmanız gereken işe erken gidip, o günün ajandasını belirlemek ve gün için ön hazırlık yapmak.

Patronunuzun nasıl karar aldığını düşünüp, ona göre hareket edin

Patronunuz verdiğiniz kararların üzerine iyi düşünülmesini ve eksiksiz olmasını mı istiyor? Öyleyse sabırsız davranmamanız ve elinizdeki işi en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekiyor.

Patronunuzun tercih ettiği iletişim şekli üzerine çalışın

Patronunuz çalışanlarının başı dik yürümesini mi ister? Ya da yüz yüze karşılıklı oturmayı mı?

Bütün bunları bilmeniz için, üstünüzün davranışlarını iyi analiz etmeniz ve onun istediği gibi hareket etmeniz gerekiyor.
Ancak patronunuz kararlarınızı bütün iş arkadaşlarınızla fikir birliği içinde almanızı isteyen biri de olabilir. Öyleyse bir karar vermeden önce bütün iş arkadaşlarınıza danışın.Instagram

Leave A Response

*