TATİL


Tatil… Bir yıl boyunca iş yaşamı, ev yaşamı okul derken koşuşturma içinde yorgun düşen beyin ve beden tatile ihtiyaç duyuyor. Ülkemiz bu açıdan tam bir tatil ve turizm cenneti.. Bütçenize göre mutlaka uygun bir tatil seçeneği bulunan ülkemizde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak mümkün. Kış aylarında ise, kaplıcalar, kayak merkezleri ile keyfinize göre belirleyeceğiniz seçenekler mevcut.

Türkiye yılda yaklaşık 20 milyon turist ağırlamakta olup çok kısa süre içinde dünyanın en önemli 10 turizm ülkesinden biri olmayı hedeflemektedir. Türkiye’de seyahat etmek ve tatil yapmak güvenlidir.

Günümüzde “konaklama endüstrisi”, en üst kalitede süper modern oteller ve tatil komplekslerinden, butik otel ve herkesin bütçesine uygun pansiyonlara kadar çok genis bir yelpazeyi kapsamaktadir.

Kent otelleri ve tatil yöresi konaklama tesisleri “konaklama sanayiinin” çogunlugunu teskil etmekle birlikte, ülkenin her tarafinda çok sayida kayak, kis sporu, ve kaplica otelleri de mevcuttur. En üst kategorideki tesisler rekreasyon ve eglence imkanlarini da birlikte sunmaktadirlar. Bundan baska sayilari gittikçe artan uluslararasi standartlara sahip golf kurslari da ülkenin muhtelif yörelerinde hizmet vermektedir.

Türkiye bir yatçilik cennetidir. Istanbul ve Ege Denizi ve Akdeniz’deki bütün diger baslica tatil bölgeleri sahillerinde yat limanlari ve diger gerekli tesisler bulunmaktadir. Yat turizminde, halen çok büyük bir ilave kapasite söz konusu oldugundan, artan büyük talebi karsilayabilmek için önemli bir proje de söz konusudur.

Türkiye en önemli toplantilar ve konvensiyonlara ev sahipligi yapma açisindan çok önemli ve olumlu söhrete sahip bir ülkedir. Muazzam kapasiteli mükemmel toplanti ve konvensiyon merkezlerine ilaveten, üst seviye otellerin de bu tip etkinlikleri organize edebilecek yeterlikte tesisleri bulunmaktadir.

Bunlarin yani sira, son derece aktif eglence hayati ve kültürel aktiviteler yaninda, Türk mutfaginin hakli olarak ün yapmis çesitleri de bütün dünyadan turistler için bir cazibe unsuru olmaktadir.

Tatil ve turizm kategorilerimizde sizler için seçmiş olduğumuz yurt içi ve yurt dışı tatil yerleri ile ilgili bilgiler verip, turizmle ilgili son gelişmelerden haberdar edeceğiz.

TATİL VE TURİZM KATEGORİSİ İÇİN TIKLAYIN