Botoks etkisi yapan kremler cildinizi gençleştirecek

Hanımların büyük sıkıntılarından biridir kırışıklıklar. Genetik etkinin dışında yaşam şartları, yanlış beslenme, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması, hava, güneş gibi pek çok faktör etkilidir.

Cildinizi erken yaşlanmasına sebep olan bir faktörlerden biri yanlış ve kalitesiz kozmetik ürünlerini kullanmak.  Cildin havalanmasını engelleyen makyaj ürünleri derinin hava almasını engelleyerek, cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Kozmetik ürünlerini seçerken çok dikkatli olmak gerekir. Kırışıklıklardan kurtulacağım derken daha zor, sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Son zamanlarda botoksun ne kadar revaçta olduğunu bilmeyen yok herhalde. Şarkıcı, türkücü botoksa koşuyor. Sizde cildiniz için acil önlem almak istiyorsanız, korkmadan başvuracağınız ve alabileceğiniz ürünler piyasada. Bu ürünler botox içermiyor. Botox etkisi yapıyor, kasları gevşetiyor ve kırışıklıkların görünümünü hafifletiyor.

En büyük güzellik korkularından biri olan kırışıklıklarla savaşmak artık bu kadar kolay.. Güzel, genç kalmak için yüzyıllardır savaşılır ve teknoloji sayesinde her geçen gün alternatif ürünler piyasaya çıkıyor.

Son teknoloji kırışık karşıtı kremler, tıpkı botox gibi, cildin kasılmasını engelleyerek etki ediyorlar. Bunların içinde cilt ağının kasılmasını önleyen, cildi rahatlatan özel maddeler var. Bu maddeler sayesinde cilt rahatlıyor ve kırışıkların görünümü hafifliyor. Bu ürünler sadece cilt üzerinden uygulanmalarına rağmen cilt üzerindeki gerginliği azaltıyor. Tabii, bu kremler özellikle mimik çizgileri üzerinde etkili.

Kremlerin botoxtan farklı olan yanıysa, çizgileri bloke etmelerinin yanı sıra, cildi de beslemeleri ve dışarıdan gelen diğer faktörlere karşı da koruyuculuk sağlamaları. Yani hem statik hem de dinamik kırışıklar üzerinde etkililer.

Peki Kimler Kullanabilir?

Yaş 30 ve üzeri ise, ne yazık ki mimikler, genetik ve yanlış baslenme, sigara gibi nedenlerden dolayı ciltte kırışıklıklar belirmeye
başlıyor. Zamanla da derinleşerek artıyor. Kırışıklılarla savaşmak için yaşınızın ilerlemesini beklemeyin. 30’lu yaşlarda kullanmaya başlayın.

Ürün Seçenekleri


DDF Wrinkle Relax:

Ünlü Amerikan kozmetik firması DDF Doctor’s Dermatologic Formula tarafından geliştirilen Wrinkle Relax, amino asitlerden doğal yollarla elde edilen iki ana maddenin kombinasyonuyla formüle edilmiş. Sürekli yapılan yüz hareketleri nedeniyle oluşan kırışıkları, yüz ifadesinde bir kayba neden olmadan hafifletiyor. Ürünün formülünde ayrıca, cildin elastikiyetini veren kolajen ve elastin üretimini artıran maddeler var. DDF Wrinkle Relax’ın formülündeki başlıca maddeler, magnezyum askorbil, hyalüronat ve shea bitkisi yağı. Firma yetkililerinin ifadesine göre, Wrinkle Relax kullanarak iki hafta içinde gözle görülür sonuçlar elde etmek olası. Ürün yüzde en çok çalıştırılan kasların üzerine hafif masaj hareketleriyle yediriliyor ve günde iki kez kullanılıyor. Ürünün en etkili olduğu bölgeler göz çevresi ve kaşlar arasındaki alın bölgesi. Fiyatı: 163 milyon TL

Helena Rubinstein Expressionist:

Helena Rubinstein uzmanları, enjekte yoluyla yüz kasları çevresinde oluşan kırışıkların bloke edilmesi yöntemini, kozmetik sektöründe uygulayarak Expressionist’i yaratmışlar. Sadece deri üzerinden uygulanmasına karşı Expressionist, yüz kaslarımız çevresinde, yıllar boyunca ifade ve mimikler nedeniyle oluşan kırışıklar üzerindeki hücresel mikro-gerginliği B-Neutrox karışımıyla kaldırarak cildin elastikiyetini arttırıyor. Cildi güçlendiriyor ve ifade çizgilerinden arındırıyor. Cilt Düzeltici Bakım Kremi ve Yoğunlaştırılmış Cilt-Düzeltici Serum’dan oluşan Expressionist Serisi, yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Fiyatı: 140 milyon TL.

L’Oreal Dermo-Expertise Decontract’Rides :

L’Oreal Paris Dermo-Expertise cilt bakım serisinin ifade kırışıklarına karşı sunduğu çözümün adı Decontract’Rides. Ürünün bileşiminde L’Oreal laboratuarları tarafından geliştirilen Boswelox isimli madde var. Boswelik asit ve manganezin bileşiminden meydana gelen bu madde, kasların kasılmasının dermadaki yansıması olan kalsiyum salgılanmasını düzenleyerek çizgi oluşumunu engelliyor. Özel parfümünün kasları rahatlattığı “elektro myogramme” testi ile kanıtlanmış. Decontract’Rides, ayrıca anında dolgunluk etkisi sağlayan polyamid ve silicate bileşimi içeriyor, günlük UV ışınlarına karşı cildi özel filtrelerle koruyor. Fiyatı: 35 milyon TL.

Lancome Resolution D-Contraxol:

Resolution D-Contraxol, mimik çizgileri dahil olmak üzere, tüm kırışık oluşum sebeplerine karşı geliştirilmiş geniş kapsamlı bir cilt bakım kremi. Resolution, mimikler yüzünden tekrarlanan yüz kasılmalarına ve kırışıklara karşı Çizgi-Açıcı Teknoloji D-Contraxol maddesi içeriyor. Bu teknoloji, cilt hücrelerinden oluşan ağın kasılmasını engelliyor. Cildin en alt katmanlarındaki liflerin içine etki ederek cildin rahatlamasını sağlıyor. Sonuçta rahatlayan cilt, orijinal şekline geri dönüyor.
Ürün aynı zamanda yaşa ve güneş ışınlarına bağlı kırışıklarla savaşmak için de kullanılabiliyor. Bileşiminde bulunan Retinol-A hücre yenilenmesini destekliyor ve cildin kalitesini artırıyor. Yine formülünde bulunan Anti-Elastase içeriği cilde elastikiyetini veren liflerin kalitesini koruyor. Skinfibre teknolojisi ise cilt yüzeyinde bir ağ oluşturarak çizgilerin içini dolduruyor ve cildin nem seviyesini koruyor. Fiyatı: 150 milyon TL.Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*