Evde hem dezenfekte , hem cilt için Limon yağı hazırlama

Ben aylar önce hazırlamıştım, Vallahi Corona’dan haberim yoktu :))
Sizde yapın
Limon yağı.
En güçlü zararsız ve de çok yararlı dezenfekte. bununla tezgahınızı, ellerinizi, cildinizi temizleyebilirsiniz. Virüs de neymiş, o korksun :)))
Şaka bir yana antiseptik özelliği ile doğal dezenfekte.
Ciltte kullanırken dikkat alerji yapabilir. Direkt kullanmak yerine nemlendirici kreminize 3-4 damla ekleyin. Hatta aloe vera jeli de ekleyin. Ben öyle yapıyorum:)
Minik bir tüyo: tüy dökücü ve cilt temizleyici. Ayrıca pilav yaparken 2-3 damla ekleyin. Salatalara da
Bu bir kısım faydaları. Gelelim evde hazırlamaya
4-5 adet limon
Zeytinyağı Organik olmasına dikkat edin
Limonlarınızı yıkayın ve kurulayın. Kabukları tamamen kuruyunca, rendenin en ince tarafını kullanarak limon kabuklarını rendeleyin. Limon kabuklarını rendelerken limonun sadece sarı kabuklarını rendelediğinizden emin olun. Tüm limonlarınızın kabuklarını güzelce rendeledikten sonra onları şeffaf bir kavanozun içine aktarın. Kavanozun çok büyük olmamasına dikkat edin.
Ardından rendelenmiş limon kabuklarının üzerine, kavanozun ağzına kadar gelecek şekilde zeytinyağı ilave edin. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve güneş gören bir yerde en az 15-20 gün bekletin. Bu süre içinde her gün en az 1 kez kavanozu elinizle güzelce çalkalamayı da ihmal etmeyin. Unutmadan, bu bekleme süresini 40 güne kadar çıkardığınızda daha aromatik bir limon yağı elde edersiniz, aklınızda bulunsun.

Bekleme süresi tamamlandığında kavanozu açın, yağı süzgeçten geçirerek içindeki limon kabuğu rendelerini ayırın. Elde ettiğiniz limon yağını koyu renkli bir yağdanlık ya da kavanoza aktarın. Doğrudan güneş ışığı almayacak bir yerde muhafaza edin ve dilediğiniz gibi kullanın. İşte bu kadar!Instagram

Leave A Response

*