Gergin ve sağlıklı bir cilt için

[box color=”red” icon=”emotion_smile”]Kim kusursuz bir cildi olsun istemez ki? Böyle bir cilde kavuşmak için de cildin gereksinimlerini iyi bilmek, cildinizi iyi tanımak gerekir[/box]

guzellik2.fwÖncelikle çok iyi, zengin içerikli cildinize uygun bir nemlendirici seçmek gerekir. Nemlendiriciyi sürmeden önce cilde aydınlatıcı bir serum sürün İçeriğinde retinol barındoran ürünler her cilt tipine uyar.
Gece yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin ve soda (Maden suyu ile) yıkayıp, gece bakım kreminizi sürün
Haftada bir defa cildinize uygun bir peeling uygulayın
Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırın. Bunun için kozmetik ürünlerinden yararlanacağınız gibi, evde çok basit bir uygulamayı yapabilirsiniz. Bal ve aspirin. Evet yanlış okumadınız. Bal ve aspirinAspirin; cilt gözeneklerini sıkılaştırmak, cilt lekelerini yok etmek, ciltteki canınızı sıkan kusurlarınızı yok etmek, cilt sarkmalarını toparlamak,siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemek için birebir doğal bir ürün. Ciltteki kaşıntıyı kesiyor, güneş yanıklarına ve güneşten oluşan su toplamalarına, nasıra, siğillere oldukça yarar sağlayan bir ilaç. Bal ise hücreleri onarıyor ve cildi yeniliyor. Peki ballı aspirin maskesi nasıl yapılır?

4 adet aspirini bir tabağa koyup, bir iki damla su ile ezin. ÜZerine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Göz çevresi hariç, karışımı yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip, soğuk su ile yıkayın ve nemlendiricinizi sürün. Düzenli uygulama ile gözeneklerinizin sıkıştığını anlayacaksınız.

Kırışıklıklarınız için;

3 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş bademi, 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağını,1 tatlı kaşığı balı,1 adet yumurta sarısını bir kasede karıştırıp, göz çevreniz hariç yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekleyip, ılık su ile yıkayın..Instagram

Leave A Response

*