Akıllı alış-veriş zamanı


Yaz sezonu bitmek üzere. Tanınmış markalar dahil mağazalar indirim üstüne indirim yapıyor. Eğer gelecek yaz ne giyeceğim diyorsanız ve fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız, alış verişe şimdi başlayın.

Minik bir örnek size; yaz başında tanınmış bir markanın pamuklu- penye yüksek bel kesimli bir pantolonu çok hoşuma gitmişti. Fiyatı 95 TL idi. E tabi  kumaşları tanıdığım için, dikimi vs. ne kadar bir para gidebileceğini tahmin edebildiğim ve de cebimdeki cüzdanı düşündüğüm için o kadar para verip almadım. Bu hafta sonu adını söylemediğim mağazaya tesadüf girdim ve o yaz başında gördüğüm pantolonun fiyatını görünce dudağım uçuklayacaktı. Öyle tahmin ettiğiniz gibi yüksek olduğu için değil, 95 TL olan pantolon önce 14TL’ya, sonra 9.90 TL’ye düştüğü için. Yanılıyor muyum, gözlerim yanlış mı görüyor diye tezgahtar kızın yanına gidip, etiketi gösterdim. Kız gayet normalmiş gibi “evet, 9,90 lira, yaz sonu indirimi ” dedi. Tabi ona birşey anlatamazdım.

Sevgili okurlar aradaki farkı görüyor musunuz? Peki ben bu pantolonu yaz başında almış olsaydım. Hangi durumda olacaktım. Söyleyeyim. “ENAYİ”… Evet öyle. Bir marka bir üründen bu kadar kar ediyorsa, insanlarda gayet normalmiş gibi bunu alıyorsa bunun adı enayiliktir. Sizin, onun, bunun sırtından milyonlar götürmektir.

İşte bunun için sakın olaki, sezon başı alış veriş yapmayın. Alış verişinizi sezon sonuna saklayın. Her yaz benzer kıyafetler moda zaten. İllaki de modaya uyacağım demeyin, tarzınızı belirleyin ve ona göre beğendiğiniz parçaları sezon sonunda gelecek sezon için alın. Akıllı alış verişler 🙂Instagram

Leave A Response

*