Aşkınızı besleyin, soldurmayın


Aşk yaşamın vazgeçilmezlerinden. Peki ömür boyu süren aşk var mı?  Neden olmasın? Karşılıklı iki insan ilişkilerini büyütüp, besleyip, heyecanlarını canlı tutabilirler. Tabi bunun yolu da karşılıklı istemekten geçer. Sadece bir tarafın çabaları ve uğraşları ile değil.

İlişkilerde önemli olan aradaki dengeyi kurabilmek ve bunu sağlayabilmektir. Daha önce tek bir kişi iken, birden iki kişi oluyorsunuz. Farklı zevkler, farklı alışkanlıklar, farklı bir ortam. “Tek”ken çift olmak, olabilmek.. Fakat çift olduk diye “tek”likten kopmayın. Nasıl kendinizi ona adayarak unutursanız, “çiftiz” diye de kendinizi istek ve zevklerinizden mahrum etmemelisiniz. Bu özgüveninizin tam olması için gereklidir.

Asla “bağımlı” olmayın. “Bağlı” olun. Bağımlılık bir hastalıktır, bağlılık aşkın ta kendisidir.

Karşılıklı fedakarlıklarda bulunun. Tek taraflı fedakarlık, bir süre sonra sona hızla yaklaştırır.  Unutmayın ki, artık bir yaşamı paylaşıyorsunuz. Birbirinizin isteklerini, zevklerini gözardı etmeyin.

Sorunları içinizde büyütmeyin. Onları paylaşın. Paylaşmak sıkıntıyı azaltır, sevgiyi pekiştirir.

Sıkıntılı durumlarınızda sevgilinizi sıkmadan derdinizi anlatın. Hiç bir sorunun üstüne gitmeyin. Bırakın sizinle konuşmak istediği zaman konuşun. Üstelemeyin, sıkıştırmayın

Birbirinizden ayrı zamanlar geçirin ki birbirinize anlatacaklarınız olsun. Arkadaşlarınızla eğlenin, sinemaya gidin, spor yapın vs.

Asla aldatmayın. Sakın hormonlarım bu demeyin. Sadık olun, sadakat görün.

Gereksiz kıskançlıklarda bulunmayın ama ilgisiz de olmayın.

Cinsel yaşamınızı gözardı etmeyin, rutin bir hale getirmeyin. Sadece bir ihtiyaç olduğu için değil, onu arzuladığınız için birlikte olun.

Bu saydıklarımız sadece kadınlar için değil. Karşılıklı iki taraf için geçerlidir.

İlişkinizde sevgi, saygı, itina, paylaşım, dürüslük, sadakat, bağlılık olsun, bağımlılık, umursamazlık, vurdumduymazlık, alışkanlık olmasın.

Aşkınızı besleyin. Onu onore edin, sevginizi göstermekten çekinmeyin. Ama canınız istediğinde sevip, canınız istediğinde yererek değil. Hoşgörüyü unutmayın. Bencillikten uzak durunInstagram

Leave A Response

*