MEZOTERAPİ Nedir ve hangi durumlarda kullanılır?

Mezoterapi nedir nasıl uygulanır?

Özellikle son zamanlarda “MEZOTERAPİ” diye bir terim duyuluyor sıklıkla… İnsanlar bu tedaviyi uygulayan merkezlerde tedavi görüyor. Bunun tam olarak ne olduğunu merak ederek Alternatif Tıp Kliniği isimli merkezde bu hizmeti veren Dr. Mehmet TURGAYBEYLİ’ den bizi kısaca aydınlatmasını istedik bu konuda. Doktor bey bu hususta şunları söyledi:

“Mezoterapi geçen yüzyıl ortalarında Fransa’da geliştirilmeğe başlanmış oldukça farklı bir tedavi tekniği olup günümüzde de sağlık ve estetikle ilgili birçok sorunların aşılmasında kullanılmaktadır.

Bu tedavi şeklinde cilt içine mikro-enjeksiyonlar yoluyla, deri mezodermine ilaç, vitaminler, organik ve kimyasal preparatların deposu oluşturuluyor. Bu depodaki ilaçların yavaş-yavaş yayılarak, sinir ve hormon sistemini uyarması, kan mikro sirkulasyonunun hızlanmasını ve metabolik değişiklikleri temin ediyor.

 Mezoterapi aşağıdaki birçok hastalıkta kullanılmakta:

Fiziksel hastalıklar: Bel ve Boyun fıtığı, Migren, Eklem Hastalık ve Kireçlenmeleri, Nöraljiler, Felç Rehabilitsayonu, Atım, Ülser, Sedef

Estetik uygulamalar: Kırışıklıklar, Cilt lekesi, Deri sarkması, Akne, Anti-aging

Burada dikkat edilecek çok önemli husus şu oluyor: Mezoterapi  ve diğer tamamlayıcı tıp tedavilerinin sağlık bakanlığı tarafından sertifika verilmiş merkezlerde uygulanması gerekiyor. İşte Alternatif Tıp Kliniği bu merkezlerden biridir.”

Doktor Mehmetbeyli’ye verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz. Daha çok ayrıntı için aşağıda adresi verilen websayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Dr. Turgay MEHMETBEYLİ
WEB SAYFASI: ALTERNATİF TIP KLİNİĞİ

Doktordan bilgi almak için :
0216 606 10 95
0551 160 88 78Instagram

Leave A Response

*