Doğal botoks ürünleri

botoks-dogalBotoks hakkında olumlu olumsuz pek çok yazılara rastlıyorsunuz. Olumsuzu bildiğimiz gibi doğallıktan uzaklaştırması ve ilerleyen zaman içinde tekrar eski hale dönüş ve hatta biraz daha deforme olarak.

Peki doğal botoks etkisi yapan ürünler var mı derseniz,  var. Ne kadar etkili tam olarak bilinmese de piyasada bu tür ürünlere rastlıyoruz. Bu ürünlerden bahsetmeden önce, doğal yollarla botoks etkisi yapacak bir kaç tarif verelim..

Mavi anemon yağı: Mavi anemon yağını pek çok ünlünün de kullandığı biliniyor. Gerçekten düzenli olarak kullanırsanız, ince çizgilerinizden kurtulabilirsiniz. Ama düzenli. Bir gün kullanıp, bir gün ara verirseniz, sonuç alamazsınız.

Mavi anemonun kremi de son günlerde sözü geçen ürünler arasında. Ancak bilindiği gibi bitkilerin yağlarının daha etkili olduğu da bir gerçek.

Pek çok marka var. Gutto, sinoz, İlvina , Dermoday gibi. İyi araştırıp, cildinize zarar vermeyecek doğru ürünü bulmanız gerekiyor. Sinoz’un fiyatı 60-65 lira arasında.

İkinci önerimiz ise, üzüm çekirdeği yağı,.. Hücreleri yenilediği gibi, kırışıklıkları da hafiftletme etkisine sahip. Üzüm çekirdeği yağını ayrıca suya damlatarak, ya da salatanıza ekleyerek kullanmanız da mümkün.

Bir diğer doğal ürün ise, domates.. Bir domatesi ezin ve yüzünüze sürüp, kuruyana kadar bekletin ve ılık su ile durulayın. Cildiniz kuru ise için 1-2 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz.

Bunların dışında; Natura Bissé’nin “La Alternativa” isimli özel bakımı; botoks, yüz gerdirme ve dolgu uygulamalarını yaptırmayı tercih etmeyen, doğal çözümle etkili ve gözle görülür sonuç almak isteyenlere alternatif olarak düşünülebilir. 90 dakika süren bu bakıma cilt temizlenerek başlanıyor. Cilt temizliği tamamlandıktan  sonra Four Seasons Bosphorus Spa&Hammam’ın terapistleri tarafından yapılan analiz ile, yoğunlaşılacak bölgeler ve cildin ihtiyacı olan ürünler belirleniyor. 5 farklı meyve asidinden oluşan bir karışım ile uygulanan gliko peeling ile cilt ölü tabakadan arındırılıyor ve bu karışım içerisindeki yoğurt ekstresi sayesinde bu işlem cildi kurutmadan yapılabiliyor.

Peeling sonrası cilde Natura Bissé La Alternativa Serum ve Serum kremi ile derin doku masajı yapılıyor.  Cilt masajı bittikten sonra yosun maskesi ile cildin elastikiyet kazanması ve hücrelerin yenilenmesi sağlanıyor.

 Instagram

Leave A Response

*