Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımını alkışlıyoruz.

ECZACIBASI

BÜÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Her zaman diyoruz ya; “Ne varsa kadınlarımızda var” diye.. Bir kere daha dibine kadar haklı olduğumuzu gördük. Kızlarımız (artık kadınlarımız desek, kocaman insanlar maşallah) muhteşem bir zafere imza atarak ADLARINI ZİRVEYE yazdırdılar. Eczacıbaşı Kadın Voleybol takımı hem Avrupa ve hem de Dünya Şampiyonluklarını arka arkaya kazandı.

İşte olay aynen de budur; Bu Türk kadınına “doğru dürüst” bir eğitim alma şansı ver dünyadaki bütün hemcinslerini sollamazsa ne olayım. Ama sen oranı açma günahtır, dışarı çıkma haramdır, fen, fizik bilim okuma tehlikelidir, gir evine kocana KULLUK yap diye kadını bastırırsan işte o kadın da ancak her gün görerek kahrolduğumuz az gelişmiş tipleri üretmeye yarar ancak.. Hani sokaklarda “Deh de gidelim, çüş de duralım” diye pankart açacak kadar az gelişmiş yaratıkları yani…

Diğer taraftan ise iyi imkanlar (fazlası değil, medeni ülkelerde olan kadarı) sunulduğunda kadınlarımız zirveye bayrağımızı böyle çekerler işte.

Zaten olay maçtan sonra konuyla ilgili düşünce ve duygularını anlatan kulüp başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın ifadesinde çok daha açık şekil buldu. Eczacıbaşı şöyle dedi:

“Bu Türkiye’nin, çağdaş Türk kadınının başarısı. Türk kadınının gücünü dünyaya gösterdi. Böylesine büyük bir gururun paydaşı olmak bizi çok mutlu ediyor. 50 yıllık çalışmanın sonucunda gelen şampiyonlukta büyük emek var. 50 yıldır bu spora destek veriyoruz. Takım sporunun Türkiye’de gelişmesinde Eczacıbaşı’nın çorbadaki tuzu çok fazla. Bu başarılar için çok çalıştık. Her yıl üzerine bir tuğla koyarak geldik. Hiçbir şampiyonluğumuz kolay olmadı. Bu yalnızca finansal bir iş değil. Bu bir kültür işi. Hergün üzerine deneyim koyduk, geliştirdik. Bu iş bizim 50 yılımızı aldı. Gururluyuz. Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu’ndan sonra ulaşılacak daha büyük bir başarı yok. Bundan sonra bizim için hedef en üst düzeyde kalmak. Çıtayı yükselttik ve bu seviyeyi korumamız gerekiyor. Bu büyük çalışmayı ve iyi olan takım yönetimini sürdüreceğiz”.

Esasında bu maganda erkek toplumuna hani TREND deyişle tam da KAPAK olması gereken bir durum ama yaratıkların kafası kadını eve kapatıp “KULLANMAKTAN” başka bir şeye çalışmıyor ki. Zaten tam da bu yüzdendir ki daha bin sene geçse (hatta on bin, yüz bin) medeni ülkelerdeki gelişmişlik, refah ve demokrasi seviyesini yakalaması bu ülkenin mümkün değildir.. Yani bu MAGANDA KAFA ile…

Biz yine de ECZACIBAŞI Voleybol Takım elemanlarımızın hepsinin alnından öpüyoruz teker teker.. Daha da önemlisi onlara BU ALTIN OLANAKLARI SUNAN (başta Eczacıbaşı VitrA Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı olmak üzere) yöneticilere yürekten binlerce kere teşekkür ediyoruz..

EditörInstagram

Leave A Response

*