Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten

….. Erkeklerin Mars’tan, kadınların Venüs’ten geldiğini hayal edin. Yıllar önce bir gün Marslılar telekoplarından bakarakVenüslüleri keşfettiler. Venüslüleri şöyle bir görmek bile içlerinde daha önce hiç bilmedikleri duygular uyandırdı. Aşık olup, çabucak uzay gemileri yaptırdılar ve Venüs’e uçtular. Venüslüler Marslılar çok iyi karşıladı. Onlarda içgüdüsel olarak bu günün geleceğini biliyorlardı. Yüreklerini daha önceden hiç tanımadıkları bir sevgiye açtılar.

Venüslülerle Marslılar arasındaki aşk sihirli bir aşktı. Birlikte olmaktan, birlikte birşeyler yapmaktan zevk alıyorlardı. Ayrı dünyalarda olsalarda, bu farklılıklarını seviyorlardı. Aylar boyu birbirelerini tanıdılar, farklı gereksinimlerini, tercihlerini, davranış biçimlerini inceleyip, takdir ettiler. Yıllarca birlikte sevgi ve huzur içinde yaşadılar. Sonra birlikte dünyaya uçmaya karar verdiler.

İlk başlarda herşey oldukça güzeldi. Ancak dünya atmosferi yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı ve bir sabah herkes çok garip bellek kaybıyla uyandı. Hem Marslılar, hem de Venüslüler ayrı gezegenlerden geldiklerini ve farklı olmaları gerektiğini unuttular. Bir sabah içinde farklılıklarıyla ilgili öğrendikleri herşey belleklerinden uçup gidivermişti. O günden beri de kadınlarla erkekler çatışmalar yaşamaktalar…..

İlginizi çekti mi? Çekmiş olabileceğini düşünüyorum… Erkekler Mars’tan, Kadınlar venüs’ten 1990lı yıllarda John Gray tarafından eşine ithafen yazılmış çok güzel bir kitap. Erkek ve kadının farklılıklarını anlatan, ortak noktalarda buluşulabileceğini gösteren bir başucu kitabı..

Aşkın değerni yitirdiği, anlamını kaybettiği, içinin boşaldığı günümüzde her insanın mutlaka alıp, okuması ve bitmiş zannettiği ilişkisini tekrar gözden geçirmesi ve anlayabilmesi için okunması gereken bir eğitim kitabı aslında…

Lütfen alın ve okuyun. farkında olmadıklarınızı görüp, ne kadar yanlış anlaşmalar ve anlaşılmalar yaşadığınızı anlayacaksınız. ERKEKLER ŞU SÖZLERE DİKKAT!… KADINCA ERKEKCE SÖZLÜK
Kadın: “Hiç bir yere çıktığımız yok”
Çok mu kötü? Rahatsız mı oldunuz bu sözden… Aslında şunu demek istiyor kadın:
” ben seninle birlikte çıkıp, birşeyler yapmak istiyorum”
Bu güzel değil mi?

Kadın:” Bugün o kadar çok yorgunum ki, hiç birşey yapamam”
Bu sözler siz erkeleri rahatsız mı etti. Oysa kadın dilini bilseniz hoşunuza giderdi. Kadın aslında şunu demek istiyor:
Daha fazla birşey yapmadan önce dinlenmek istiyorum. Bana sarıl ve iyi şeyler hakettiğimi, yanımda olduğunu söyle
Oysa erkek o sözden şunu anlamıştı:
Her şeyi ben yapıyorum ve sen hiç birşey yapmıyorsun….Instagram

Leave A Response

*