Hadi bira kasasından ve sandıktan puf yapalım

Boş zamanlarınızı değerlendirmek, stresten uzaklaşıp, hobi dünyasına dalmaya ne dersiniz? Hem kendi el emeğiniz olan bir ürünü ortaya çıkaracaksınız, hem işlevsel bir puf yaratacaksınız.

Çok kolay ve zevkli bir puf yapmaya başlayalım mı? Bunun için 1 adet veya kaç tane isterseniz, dikdörtgen bira kasası . Bira kasası seçmemizin sebebi sağlam olması, kırılmaması.

Kasanın eni boyu oranında istediğiniz kalınlıkta sünger ya da kauçuk

İğne, iplik ve yeteri kadar kumaş ( Kullanacağınız kumaşın evinizin dekorasyonundaki renklere uygun olmasına dikkat edin)

Yapmaya başlıyoruz…

Kasanın etrafını mezura ile ölçün ve pay bırakarak kumaşınızı kesin. Oturma bölümünü de kesip, kasa etrafı için kestiğiniz kumaşı, üst bölümün kumaşına teyelleyip, makinaya tutun. Sünger kılıfınızı da ölçülerini alıp dikin. Şimdi kasanın üzerine giydirin. Kılıfınız hazır.

 

kasadan puf

kasadan puf

kasa-puf-2

İkinci puf önerimiz ise kare bir bira kasasının  üzerine minder monte etmek . Resimde gördüğünüz gibi. İster çocuk odasında, ister bahçe ya da balkonunuzda kullanabilirsiniz.

Veya sehpa olarak kullanabilirsiniz.

kasa-puf-3

 

Eski sandığınızda bir iki ufak değişiklik yaparak daha işlevsel hale getirebilir, bulunduğunuz yerin atmosferini değiştirebilirsiniz. Sandığınızı zımparalayıp, boyayın ve üzerine kendi ölçüsünde bir minder yapıp, monte edin. İşte size hem sandık, hem puf koltuk.

sandık puf

sandık puf

Biraz yaratıcılıkla neler oluyor değil mi?



Instagram

Leave A Response

*