İncecik bel için..

bel-cevresiZaman ilerledikçe ve yaşınız arttıkça bel ve çevresindeki yağlar da artar ve beliniz kalınlaşmaya başlar. Siz bu yaşa gelmemiş olsanız da bu uyarıları dikkate alın ve gelecekte başınıza gelmesi kaçınılmaz olan bu sorunu sorun olmaktan kurtarın. Biraz egzersiz ve biraz yediğiniz gıdalara dikkat ederek bunu sağlayabilirsiniz. Ama yapmanız gereken egersizleri hiç vakit kaybetmeden ve istikrarlı olarak yapmalısınız.

Sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi bedeninize paralel olarak basenlerinize birleştirin. Bu pozisyonda iken, kalçanızı yukarıya kaldırıp 10’a kadar sayıp burakın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Yere yüz yukarı şekilde uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumu aynı kalarak yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutarak yerden 45 derece açıyla kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatarak bisiklet kullanıyor gibi düşünebilirsiniz. pedal çeviriyor gibi 12-16 kez bacak değiştirerek uygulayın.

Ayakta dik durun. Ellerinizi belinize koyun. Bu pozisyonda iken önce sağa doğru uzanın. Dik duruma geçin. Sonra aynı hareketi diğer yöne yapın. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.

Yere surtüstü uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikizini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

Mekik hareketini yapabildiğiniz kadar yapın.

Oturduğunuz yerde, sırtınız dik konumda karnınızı içe çekin 10 saniye nefesinizi tutun ve bırakın. Bu hareketi çalışırken, dinlenirken rahatlıkla istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

Bol bol yürüyüş yapın. Hem yağlarınızı eritir, hem sağlığınızı kontrol edersiniz.

Bu egzersizlerin dışında elbette dikkat etmeniz gereken başka hususlar da var

YEMEKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Çok yemek yerine az yiyin ve sık yiyin
Bol su için
Banyo yaparken karın bölgenize soğuk duş uygulayın.
Şekeri hayatınızdan uzaklaştırmaya çalışın
Et yemeklerinden ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.Instagram

Leave A Response

*