İstanbul Fashion Week Devam Ediyor


Dördüncüsü düzenlenen IFW, 18 tasarımcı ve 9 markanın katılımıyla 21 defileye ev sahipliği yapacak. Defilelerde, Dita Von Teese, İrina Shayk, Alice Dellal, Franziska Knuppe, Giorgio Coopper ve siyahi manken Christelle Koko gibi yabancı mankenler de yer alacak.

Atıl Kutoğlu’nun Alfred Hitchcock’un “Kuşlar” filminden esintiler taşıyan 2012 Sonbahar-Kış Koleksiyonunun tanıtıldığı defileyi izlemeye Michael Jackson’un erkek kardeşi Jermaine Jackson da geldi.

İstanbul’un en büyük moda etkinliği İstanbul Fashion Week (IFW), marka ve tasarımcıların hazırladığı defileler ile başladı. İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (IMD) işbirliğinde Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun ana sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Santralistanbul’da yapılan ilk defilede, Gizia’nın 2011-2012 sonbahar kış koleksiyonu tanıtıldı. Etkinlik kapsamındaki “Karma 1” adı verilen ikinci defilede ise Zeynep Erdoğan, Zeynep Tosun ve Niyazi Erdoğan’ın tasarımları yer aldı. Daha sonra, Atıl Kutoğlu’nun Alfred Hitchcock’un “Kuşlar” filminden esintiler taşıyan 2012 Sonbahar-Kış Koleksiyonu tanıtıldı. Alman top model Franziska Knuppe, Amerikalı top model Giorgio Coopper ve siyahi manken Christelle Koko, Kutoğlu defilesindeki yabancı mankenler arasında yer aldı. Kutoğlu’nun defilesini izlemeye gelen pekçok ünlü arasında Michael Jackson’un erkek kardeşi Jermaine Jackson da vardı.

Kutoğlu’nun defilesinin ardından, Ramsey’in 2012 Sonbahar-Kış Koleksiyonuna yer verildi.

“İstanbul FASHION WEEK”

Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları ile hazır giyim markalarını bir araya getirerek, modayı tek bir çatı altında toplayan “İstanbul Fashion Week” 18 tasarımcı ve 9 markanın katılımıyla 21 defileye ev sahipliği yapacak. “İstanbul Fashion Week” kapsamında Atıl Kutoğlu, Simay Bülbül, Günseli Türkay, Mehtap Elaidi, Özgür Mansur, Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Özlem Kaya ve Arzu Kaprol, bireysel defile ile koleksiyonlarını tanıtacak. Etkinlik kapsamında 3 karma defile yapılacak. “Karma 2″de Deniz Kaprol, Tuvana Büyükçınar, Nejla Güvenç, Rana-Berna Canok yer alıyor. Aslı Güler ve Jale Hürdoğan ise “Karma 3” olarak aynı podyumu paylaşacak.Instagram

Leave A Response

*