İstanbul Moda Akademisi Öğrencileri Fashion Week’te

 

İstanbul Moda Akademisi mezunlarını İstanbul Moda Haftasında düzenleyeceği defile ile moda profesyonelleri ve moda basını ile bir araya getiriyor.

Bugünün ve geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturan ayrıcalıklı bir moda eğitimi kurumu olan İstanbul Moda Akademisi’nin (İMA); 2011 – 2012 Tasarım Bölümü öğrencileri Ekim ayında gerçekleşecek IFW için şimdiden kolları sıvadı.

Bu sene 4. Mezunlarını veren İstanbul Moda Akademisi, sektör odaklı, iş temelli, bağımsız ve araştırmacı eğitim felsefesi ve vizyonuyla yetiştirdiği öğrencilerle moda sektörüne ciddi katma değer kazandırmaya devam ediyor. İMA öğrencilerine, endüstri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok proje ile değerli deneyimler kazandırırken, onları; yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi profesyoneller olarak rekabette kendi yollarını bulma aşamasına getirdi.

Moda ve ilgili tüm alanlarında yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası platformlarda kabul görmüş, Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biri olan İMA, moda tasarımı bölümü son sınıf öğrencilerini Nişantaşı’ndaki binasında düzenlenen mezuniyet töreni ile sektöre büyük bir gururla uğurladı ve mezunlarının çalışmalarını kapsamlı bir sergi ile moda dünyasının beğenisine sundu. Yaz boyunca ziyarete açık olan 2012 Tasarım Bölümü Mezuniyet Sergisi’nde büyük bir emekle 2 sene boyunca aldıkları eğitimin nihai sonucunu sergileyen öğrenciler hem heyecanlarını hem de İMA’da geçirdikleri eğitim sürecini paylaştılar. Şimdi sıra bu emeklerinin ve başarılarının karşılığını almak üzere büyük adımlar atmaya, sektörle kucaklaşmaya geldi.

Moda Tasarımcıları Dernek Başkanı Mehtap Elaidi, Moda Tasarımcıları Dilek Hanif, Gamze Saraçoğlu ve Aslı Jackson’un yanı sıra Beymen Tasarım Yöneticisi ve Harper’s Bazaar Moda Danışmanı Aslı Abbasoğlu, Doğuş Perakende Grubu Genel Müdürü Roueida Hobeika Matin ile Vogue Dergisi Editörleri Yaprak Aras, Barış Çakmakçı ve İMA Direktörü Seda Lafçı’dan oluşan jüri, IFW İMA Mezuniyet Defilesi’nde yer alacak öğrencileri belirledi.

IFW’de büyük jüri tarafından belirlenen İMA mezunlarının defileleri yer alırken yine İMA’nın düzenlediği birbirinden ilginç konularda workshoplar da seyirciyle buluşacak.

 Instagram

Leave A Response

*