Kış mevsiminde bot giymek bayanlar için büyük rahatlık ve kolaylık

Screenshot_6Modayı bir yaşam biçimi haline getirmiş kadınlar için mevsimlerin değişimi çok önemli değildir. Pek çok kişi yaz mevsiminin bitmesinden dolayı üzülse de, moda düşkünü kadınlar sonbaharın gelişini büyük bir coşkuyla karşılar. Çünkü sonbahar demek yeni sezon demektir. Yeni sezonda ise birbirinden farklı yepyeni ayakkabı modelleri mağazalarda yerlerini alır. Ayakkabılar kadınlar için gerçek bir tutkudur. Çünkü ayakkabılar gerçekten de bir kıyafeti tamamlayan en önemli unsurdur. Spor ayakkabıların, topuklu ayakkabıların, botların ve çizmelerin kadınların hayatında bambaşka rolleri vardır.

Havaların soğumaya başlamasından itibaren yeni bayan bot ve çizme modelleri önce dergilerde sonra da mağazalarda baş göstermeye başlar. Bayan bot modelleri hem günlük hayatta hem de iş hayatında rahatlıkla giyilebildiğinden kadınların hayatını bir hayli kolaylaştırır. Bot alışverişi yaparken ilk olarak malzeme kalitesine dikkat etmek gerekir. Bayan botlar genellikle nubuk, süet, hakiki deri ve suni deri gibi materyallerle üretilir. Botun yapım malzemesi ne kadar kaliteliyse, kullanım ömrü de o kadar uzun olur.

Bayan botların pek çok uzunluk seçeneği vardır. Kimi model bilek hizasında biterken kimileri dize kadar çıkabilir. Uzun modeller kısa etek ve elbiselerin altında oldukça stil sahibi bir görünüm yaratırken, bilekte biten modeller de hem kumaş hem de kot pantolonlarla bir araya geldiğinde iddialı bir görünüm sağlar. Bot alışverişi yaparken giyim alanını belirlemek çok önemlidir. Günlük hayatta keyifle kullanılacak bazı bot modelleri iş hayatı için uygun olmayabilir. Mesela kalın tabanlı ya da aşırı fermuar detaylı olan botlar iş yerinde çok da uygun kaçmayacaktır.

Bayan bot alışverişinde seçim yapılacak bir diğer konu da renk seçimidir. Renk seçimi yaparken dolaplardaki kıyafetler göz önüne getirilmelidir. Bordo, mor ya da kırmızı gibi iddialı renkler mağazalarda oldukça cezbedici görünse de, dolaplarınızdaki kıyafetlere uyum sağlamayabilir. Siyah, füme ya da kahverengi gibi renkler ise her kombinle rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Yine de günlük hayat için bot alınacaksa canlı renkler tercih etmek kişinin daha iddialı bir görünüme sahip olmasını ve kıyafetinin içinde kendisini daha güzel hissetmesini sağlayacaktır.Instagram