Makyaj malzemelerine çok para ödemenize gerek yok


Başlık sizi şaşırtmasın. Evet makyaj malzemelerinize yüzlerce lira harcamanıza gerek yok. Neden derseniz; dünyadaki tüm makyaj malzemelerinin aynı hammadeden yapılıyor olması. Mesela oje.. Bunun hammaddesi sadece bir şirket tarafından sağlanıyor ve firmalar satın alıp, markaları ile ojeleri üretiyorlar.

Yani 40 liraya aldığınız ojede, 2 liraya aldığınız ojede de aynı hammadde kullanılıyor. O pahalı ve marka adın altında aldığınız ürünlerde ambalaj ve reklama gittiği için cebinizden gereksiz paralar gidiyor. O nedenle yerli markaları almakta hiç bir sakınca yok. Bunu aklınızda bulundurun.

Bu durumda kendinizi aldatılmış hissetmiyor musunuz? Marka adına aynı maddeden yapılmış ürünlere vereceğiniz para ile ihtiyacı olan bir insana yardımcı olabileceğinizi düşündünüz mü hiç?

X markası diyelim ayda bir defa bir ürününde yüksek oranda indirim uygular. 1o0 liralık bir malzeme birden 30 lraya kadar düşer. Peki zarar etmiyor mu sizce bu durumda? Sadece ürününü satmak için mi yapıyor bu indirimi, sizi düşündüğü için mi yapıyor? Ben sizi düşündüğünü hiç sanmıyorum.

Demek ki o ürünün aslında düşük olan fiyatından zarar etmiyorlar. Marka olduğu için, marka delisi insanlara istediği fiyattan satıyorlar. Sakın bu gibi şeylere aldanamyın. Bir dermotologa gidin cildinize uygun ürünleri cildinizi tanıyarak öğrenin ve kozmetik malzemelerine servet ödemekten kurtulun.Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*