Türkiye enerjisini topluyor


Günümüzde doğal kaynaklarının hızla tüketilmesinden dolayı, geri dönüşüm projelerinde de büyük ölçüde artış var. Enerjinin doğru kullanımı, geri dönüşümü, tasarruf çok ömnemli noktalar. Tükettiğimiz enerjinin yüzde 24’ünü hanelerde kullanılıyor.  Bu oranın büyük bir miktarı da ev aletleri alanında gerçekleşiyor

Bu noktadan hareketle PROFİLO “çevreyi koruma ve doğaya saygı” kavramlarını ürün ve marka iletişiminde kullanarak enerji tasarrufuna destek olmaya gayret ederek Türkiye Enerjisini Topluyor projesi ile ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Proje hanımlara nasıl ulaşıyor?

Önceden belirlenmiş haneler, enerji tasarrufu konusunda özel olarak yetiştirilen uzmanlar tarafından ziyaret ediliyor. Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, ev hanımlarını “komşu ziyaret günleri” konseptinde enerji tasarrufunun önemiyle ilgili bilinçlendiriyor ve bu eğitimleri eğlenceye çevirmeyi planlıyor.

Kendilerini rahat bir ortamda hissetmeleri için her ziyarete en fazla 10 ev hanımının katılmasına özen gösteriliyor. Toplantının yapılacağı evler belirlendikten sonra, ev sahibine kendi gününde toplantıyı düzenleme görevi veriliyor. Davetlilerin ikramı Profilo tarafından hazırlanıyor, ev sahibine ise sadece sıcak sohbetlere eşlik edecek içecekleri hazırlamak düşüyor.

İkramlar eşliğinde enerji tasarrufunun püf noktaları eğitmenler tarafından günlük hayattaki örneklerle anlatılıyor. Toplantının sonunda katılan hanımlara enerji tasarrufu hakkında hazırlanan özel broşür ve “katılım sertifikası” veriliyor.

Hanımlar bu ziyaretlerde neler öğreniyor?
Eğitimlerde hanımlara evlerinde kullandıkları beyaz eşya ve diğer elektrikli ev aletlerinin tasarruflu kullanımına yönelik önemli bilgiler aktarılıyor. Ayrıca bazı yanlış bilinen doğrulara da yer veriliyor.

Kullanıma ilişkin bilgilendirmenin yanı sıra ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak tasarruf önlemleri de anlatılıyor. Böylece ev içindeki düzenin ve aile eğitiminin reisi kadınlar, enerji tasarrufu konusunda bilinçlenirken aile ve ülke bütçesine katkı sağlamanın yollarını da öğreniyor.

Aktarılan bilgilerin kalıcı olması ve ailenin diğer fertleriyle de paylaşılması için enerji tasarrufunun anlatıldığı kitapçığımızı da hediye ediliyor .

Hedef 3 bin 150 ev hanımı

“Türkiye Profilo ile Enerjisini Topluyor” projesi ile günde 5 ev ziyaret ediliyor. Her ziyarette 10 ev hanımının katılımıyla günde 50 ve ilk 3 ayda3 bin 150 hanıma ulaşmayı hedefleniyor

Türkiye Enerjisini TopluyorInstagram

Leave A Response

*