Doğru fondöteni seçin


Fondöten makyajın vazgeçilmezlerinden biri. Cildinizi makyaja hazırlayan, pürüzsüz görünmesini sağlayan kozmetik ürünü.. Yanlış bir dseçim cildinize yarar yerine zarar vereceği gibi, makyajınıza da faydası olamayacaktır.

Fondöten seçerken öncelikle cilt renginizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ten renginizden farklı bir ton seçtiğiniz takdirde yüzünüzde bir maske ile dolaşırsınız. Fondötenin rengini seçerken mutlaka kolunuzun içindeki deri üzerinde denemeli ve doğal ten renginizden bir ton daha açık bir renk seçmelisiniz. Seçiminizi yaparken gün ışığını kullanmayı tercih edin. Mağazalarda kullanılan floresan ışığı, rengi yanlış algılamanıza neden olabilir.

Bunun dışında cilt yapınıza uygun olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Gün içinde cildinizden akıyorsa, cildinizde parlamalar yapıyorsa cilt tipine uymayan bir seçim yapmışsınız demektir.

Öncelikle cildinizin gözeneklerindeki tıkanıklığı gidermeniz gerekmekte. Arındırıcılardan yardım alıp, cildinizi nemlendirmelisiniz. Fondöteni uygulamadan önce cildinizi iyice nemlendirin. Nemlendiricinin yağsız olmasına dikkat edin . Fondöteni kullanırken ellerinizle değil bir fırça ya da sünger kullanın.

Cildin yağ seviyesini dengeleyen Clinique cildinize uygun bir seçim olabilir. Fiyatı: 60 TL Yine L’oreal Paris‘in 16 saate kadar dayanıklı fondöteni cildinize uygun olabilir. Fiyatı : 45 TL Kusurlarınızı örtmek içinse, Babbi Brown‘u deneyebilirsiniz. Fiyatı: 78 TL, Cildinizin temizlenmesi ve parlamasını önlemek içinde Clean&Clear‘ı deneyebilirisiniz. Onun fiyatı da 11 TL.Instagram

Leave A Response

*