Hanımlar Yenilenme Zamanı

2013 yılının başladığı şu günlerde yaşamınızda olumlu değişiklikler yapmaya ne dersiniz? Sağlığınızdan bakımınıza kadar genel bir değişim ve iyileştirme yapmanın zamanı geldi de geçiyor değil mi?

Yenilik 1: Fazla kilolarınız mı var? Hemen diyete başlama zamanı. Önce yediklerinizin genel bir listesini çıkarın. Yağlı, şekerli gıdaların ne kadar yaşamınızda yer tuttuğunu göreceksiniz.  Hemen son verme zamanı. Vakit kaybetmeyin. Sadece kilolarınızdan kurtulmak için değil, sğlıklı bir yaşam sürdürebilmek için doğru ve dengeli beslenme şart.

Yenilik 2:  İş yaşamısaglikli-yasam1nızda sorunlar mı var? Rakipleriniz sizi kıskanıyor bu durumda size acı  ve öfke mi veriyor. Bırakın gitsin. Artık derdi, tasayı bir kenara atın. Siz işinize odaklanın. Başarı sizin zaten. Onlarla uğraşmaktan kendi başarınıza gölge düşürebilirsiniz.

Yenilik 3:  Yaşamınızda kötü giden bir ilşki mi var?  Hemen çözüm bulun. Kökten:)  Ya ayrılın ya da ortak çözüm için bir uzmana başvurun. Unutmayın, konuşmamak çözüm değil, sorun büyütür. Geçmişteki yaşama çizginizi çekin ve yeni yıla  güzel başlangıçlar yapın.

Yenilik 4: Uzun süredir spor yapmayı düşünüyorsunuz ama bir türlü zaman ayıramıyorsunuz? Bu yalana kendinizde inanıyorsunuz değil mi? Oysa vakit ayırmak istedikten sonra mutlaka bulunur. Bu olsa olsa tembelliktir. Oysa sağlığınız ve fit bir vücut için sporu ve egzersizi yaşamınızın bir parçası olarak görmeli, alışkanlık haline getirmelisiniz. En azından evde egzersiz ve dışarıda tempolu bir yürüyüş.. Hadi hemen başlayın.

Yenilik 5: Giyim stilinizi değiştirmeyi düşündünüz mü hiç? Sanmıyorum. E o zaman onu da değiştirme zamanı geldi. Denemeden olmaz demeyin. Hiç yakışmayacağını düşündüğünüz bir parça halbuki tam size göre olabilir. Örneğin bugüne kadar hep topuksuz ayakkabı mı giydiniz, hemen yüksek ökçeli bir ayakkabı alın. Ya da tam tersi.

Yenilik 6 : Sigara… Sigara içiyor musunuz? Bırakın. Nasıl iyileştiğinizi, canlandığınızı ilk bir haftada fark edeceksiniz. Geçen yıllar için pişmanlık duyacaksınız.

Yenilik 7: Saçlarınız. evet saçlarınız. Hemen gidin ve uzun saçlarınızı kısacık, modern bir kesim yaptırın.

Yenilik 8: Vücudunuza ve cildinize tepeden tırnağa bakım zamanı. Haftada bir günü kendinize ayırın ve bu günde cilt bakımınızı yapın, maskenizi uygulayın, saçlarınızı maskeleyin.

Yenilik 9: Detoks zamanı.. Hemen uygun bir detoks ile metebolizmanızı yenileyin ve temizleyin.

Yenilik 10.: Tüm bunları yapmaya başladıysanız zaten yenilenmeye de başlamışsınızdır. Önemli olan süreklilik. Her zaman iyimser olun ve kuşkularınızdan uzaklaşın.Instagram

Leave A Response

*