Üç komedyen biraraya geldi


Yılmaz Erdoğan, Beyazıt Öztürk ve Ata Demirer Bozcaada’da biraraya geldi. Bozcaada’da buluşma nedenleri Ata Demirer’in “Eyvah Eyvah 2” filminin çekimleri dolayısıyla destek için. Yılmaz Erdoğan’ın yöneteceği Bağ Bozumu adlı film için görüşmeler yapan Erdoğan Beyazıt Öztürk’ü ikna edip, şarap eksperi rolünü ona verdi.

“Bağ Bozumu” filmini Erdoğan daha önce Nurgül Yeşilçay ile yapmıştı. Ancak filmde kendini beğenmeyince filmi çöpe atmıştı. Sinemaseverler ve  Yılmaz Erdoğan, Beyazıt Öztürk severler sabırsızlıkla bu filmi bekleyecekler. Erdoğan başarılı film yönetmenliğine bir yenisini daha ekleyecek.

YILMAZ ERDOĞAN KİMDİR

1968 yılında Hakkari’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da yaparken bir ayağı hep Hakkari’de oldu.1987’de Nöbetçi Tiyatro ile oyuncu ve yazar olarak tiyatro ile tanıştı.1988 yılında Güldüşündürü Tiyatrosu’nu,1994 yılında ise Necati Akpınar ile Beşiktaş Kültür Merkezi Oyuncular’nı kurdu.’ Kanuni Sultan Süleyman ve Rambo’, ‘Kadınlık Bizde Kalsın’, ‘Otogargara’, ‘Cebimde Kelimeler’ ve ‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? ‘ adlı tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok televizyon dizisine imza attı. Bu arada yazmış olduğu kitaplar: ‘Hüzünbaz Sevişmeler’, ‘Kadınlık Bizde Kalsın’, ‘Kayıp Kentin Yakışıklısı’, ‘Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar’ ve son olarak ‘Anladım’. Sanatçının kendisine zaman içinde çeşitli ödüller verilmiştir.Instagram

Leave A Response

*