Ayak sağlığınız ve ayak bakımınız için öneriler


Ayak sağlığınıza ve bakımına ne kadar önem veriyorsunuz. Vücudunuzu taşıyan ayaklarınıza gereken özeni gösteriyor musunuz? Hijyene dikkat ediyor musunuz? Akşama kadar yorulan ayaklarınıza nasıl bir bakım uyguluyorsunuz?

Size ayak bakımı ile ilgili bir kaç öneri ve ürün adı vereceğiz. Ayrıca yorgunluğunuzu alacak bir kaç da tüyo.

Akşam eve gelip, ayakkabılarınız çıkardığınızda yorgunluğunu anlarsınız. Hemen ılık su dolu bir kaba biraz deniz tuzu yoksa normal tuz atın. Siz dinlenirken, ayaklarınızda dinlensiz. Arkasından bakım kremini uygulayın. Parmak arasında krem uygulamayın, çünkü nemli kalacağı için mantar riskini arttırır.

Banyo sırasında ve haftada bir defa ayaklarınız ponza taşı ile ovmalısınız. Ölü deriden kurtarıp, kreminiz uygulamalısınız

Ayaklarınıza gece yatmadan önce mutlaka yatıştırıcı ve onarıcı bir krem uygulayınç. NUXE Révé de Miel ya da Hobby ayak kremi isabetli bir karar olacaktır. Nuxe krem akasya balı, susam ve pirinç gibi tahıl yağları içeren Creme Pieds Ultra Reconfortante ile kurumuş ve çatlamış ayaklarınızın bakımını yapın. Hobby foot Cream ise; Ayaklardaki yorgunluğu alır.
Yorgun ve kurumuş ayakları serinletir ve nemlendirerek bakım yapar.
Yazın güneşin ve deniz tuzunun zararlı etkilerini azaltır.

Topuklarınızda çatlaklar mı oluştu. Muhtemelen yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanır. Tabi bir de bakımını yapmadığınız için. Gehwol Med Salve for Cracked Skin ile topuk çatlaklarınıza son verebilirsiniz. Krem düzenli kullanıldığı takdirde, iltihap ve çatlakları gideriyor. Bitki özlü formülü sayesinde ayaklarınızı dış etkenlerden koruyor ve yumuşacık yapıyor. Fiyatı 45 TL.Instagram

Leave A Response

*