Güzel ve şekilli bacaklara kavuşun


Bacak kadının en ilgi çeken ve cazip yerlerinden biridir. Pek çok kadın sütun gibi bacaklara sahip olmak ister  Peki onları gerektiği gibi önem veriyor musunuz?. Size bacaklarınız için birkaç öneri sunacağız burada..

  • Öncelikle biçimli ve sağlıklı bacaklarım olsun diyorsanız, yaşamınızdan sporu eksik etmemeniz gerekiyor. Her sabah ya da akşam düzenli olarak yapacağınız yürüyüşler kan basıncını dengeleyecek ve bacak kaslarınızın gelişmesine ve beslenmesine uyardımcı olacaktır.
  • Bacaklarınızı her gece mutlaka nemlendirici ile korumalısınız. Eğer bacağınız yağlı değil kuru bir yapıya sahipse, mutlaka bitkisel sütlerle nemlenmesini sağlamalısınız. Aksi takdirde bacaklarınız erken yaşlanacak ve buruşacaktır.
  • Onları istenmeyen tüylerden uzak tutmalısınız. Bacaktaki tüy en rahatsız edicisidir çünkü… Bunu için eğer çok kalın bir tüy yapısına sahip değilseniz, onları oksijen ile sarartmayı deneyebilirsiniz.. Pek çok kadın ağda kullanmayı tercih eder, ama bilinmesi gereken bir nokta şekerli ağdanın kıl köklerini güçlendirdiği ve yeni çıkan tüylerin dada da artarak çıkmasına neden olduğudur. Bunun yerine sir ağda ya da tüy dökücü kremler kullanmalısınız. Tüy dökücü kremleri kullanmadan önce mutlaka test edin çünkü bazı tenlerde reaksiyona neden olup, zarar verebiliyorlar. En kolay yöntem ise, elbette epilatör. Hem canınız yanmadan, hem de kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.
  • Bacak bakımınızı yaparken dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken diğert bir nokta ise, onaları dinlendirmeniz. Akşamları  uzanıp en azından 10 dakika ayaklarınızı yerden 50 santim yukarıya kaldırmak olacaktır. Bu gün boyu sallanan ayaklarınızı dinlendirecek ve kan dolaşımını düzene sokacaktır. Ayrıca selülit oluşumunu engellemede de büyük faydası vardır.

Bacaklarınızın düzgün ve güzel görünmesi için yapacağınız ufak bir iki egzersiz ise şöyle:

  • Ayakta durup ellerinizi bir sandalyeye dayayarak, önce bir bacağınızı yukarıya doğru yere 90 derece paralel kaldrımak, daha sonra aynı hareketi diğer bacağınıza uygulamak. Bunu 10’ar kez tekrarlayın.
  • İkinci bir hareket ise, ellerinizi öne doğru yere paralel uzatıp, dizlerinizi kırarak çömelmek ve kalkmaktır. Bu hareketi de hergün 10’ar defa yapın.
  • Son önereceğimiz hareket ise, yaylanma hareketi.. Bir sandalyeye tutunarak, bacağınızın birini yere paralel olacak şekilde açmak ve yaylanmak. Bu hareketler bacak kaslarınızı çalıştıracak ve şekillenmesine yardımcı olacaktır.


Instagram

Leave A Response

*