‘Marx’ın Dönüşü’ İstanbullu Tiyatro Severlerle Buluşuyor


Genco Erkal’ın 2009 yılından bu yana Türkiye’nin birçok yerinde sahnelediği ‘Marx’ın Dönüşü’ adlı tek kişilik oyunu, Şubat ayında iki kez İstanbullu tiyatro severlerle buluşacak. Sahnelendiği her yerde izleyenler tarafından çok beğenilen oyun, 19. yüzyılda getirdiği kapitalizm eleştirisinde bugün de haklı çıkan Karl Marx’ın günümüze yaptığı kısa ziyareti, eğlenceli anlatımıyla canlandırıyor.

Howard Zinn’in kaleme aldığı, Özüm Özgülgen’in Türkçeleştirdiği ve Genco Erkal’ın yönetmenliğini de üstlendiği tiyatro oyunu ‘Marx’ın Dönüşü’i 6 Şubat Pazar günü saat 15:00’te, 18 Şubat Cuma akşamı ise saat 20:30’da Muammer Karaca Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan, içinde yaşadığımız dönem ile Marx’ın yaşadığı dönemin iç içe geçtiği ‘Marx’ın Dönüşü’ adlı tek kişilik oyunda; Karl Marx’ın, karısı Jenny, kızı Eleanor, dostu Engels ve siyasi rakibi Bakunin gibi karakterlerle ilgili değerlendirmeleri önemli yer tutuyor. Sergilendiği her yerde yoğun ilgi gören oyunda Marx; yaşamıyla ilgili olaylar, Jenny ile evliliği, Londra’ya sürülmesi, üç çocuğunun ölmesi, zamanın politik çatışmaları, İrlanda’nın İngiltere’ye karşı direnişi, Avrupa’daki 1848 devrimleri, Komünist Hareket ve Paris Komünü olayları hakkında konuşuyor.

Bilet Fiyatları: Tam: 25,00 TL , Öğretmen – Emekli: 20,00 TL , Öğrenci: 15,00 TLInstagram

Leave A Response

*