Nasırdan kurtulmanın yolları


Nasırdan şikayet eden hanımların sayısı yadsınamayacak kadar çoktur. Temel sebep ise, sıkı ve yüksek ökçeli ayakkabılardır.

Nasırlar ayağın farklı bölgelerinde oluşabilirler. Bakımsız derinin bir bölümüne ulaşarak kan sızıntısı yaparlar. Hatta daha da ileri boyutlara giderek, kemik şeklini bile bozarlar. Ayak tabanında, çok sayıda yayılmış olabilirler. Ya da parmak arasında oluşabilir.

TEDAVİSİ: Ağrı hissetmeye başladığınızda pedikür yaptırın. Pedikürcü bu tür rahatsızlıkları bilir. Özel bir  heykeltraş kalemtraşı ile nasırı alabilir. Ama çok ilerlemiş ise, mutlaka doktora başvurun. Nasır bantları da çok ilerlememiş nasırları tedavide işe yarayabilir.  Ancak bu bantları kullanırken de çok dikkat edilmesi gerekir. İlerlemiş bir nasırsa bu bantlarda buluna asit kökenli maddeler yüzünden derinizi yakabilirsiniz.

Evde uygulayabileceğiniz minik bir reçete…

Nasırlar için ise, haşlanmış lahana yaprağını sarın. bunu mümkün olduğunca sık yapın. Bir süre sonra nasırlardan kurtulmuş olacaksınız.
Vazelini haftada 3- 4 defa geceleri yatarken ayağınıza sürer ve sararak yatarsanız, ayaklarınız sürekli yumuşak kalacaktır.


Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*