Venedik’ten İstanbul’a Maskelerin Sırrı

Genç kuşak seramik sanatçıları arasında kendine özgü çizgisiyle yükselen değere sahip Orçun İlter’in ‘Venedik’ten İstanbul’a Maskelerin Sırrı’ isimli maske sergisi Marmara Forum’da sanatseverlerle buluştu.

Türkiye, Güney Kore, Çin, Japonya, Meksika’da yapılan Uluslararası Seramik Sempozyumu ve Sanat Eğitimi programlarına katılan seramik sanatçısı Orçun İlter’in ‘Venedik’ten İstanbul’a Maskelerin Sırrı’ adını verdiği maske sergisi 7- 27 Mart tarihlerinde Marmara Forum’da..
Son dönemde yapılmış en görkemli ve özgün sergilerden biri olacak ‘Venedik’ten İstanbul’a Maskelerin Sırrı’ gizemli bir karnaval havası ile Marmara Forum ziyaretçilerini etkileyor

Marmara Forum’da ziyaretçiler serginin yanı sıra gerçekleşecek workshop ve sohbetlere de ücretsiz olarak katılabilecekler.

16 Mart Cuma;  Sanatçı Orçun İlter, Kültür Üniversitesi öğrencilerine seramik sanatı ve maske yapımıyla alakalı bilgi verdikten sonra öğrencilerle ve ziyaretçilerle workshop gerçekleştirecek.
 
17 Mart Cumartesi; Emre NY Markasının kurucusu Emre Ertürk ile gerçekleşecek sohbette; markasının hikâyesini anlatacak olan Emre Ertürk, misafirlere2006, 2007, 2009 Oscar töreninin resmi çanta tasarımcısı unvanına nasıl sahip olduğunu anlatıp sanatı ve insanı konuşacak. 
23 Mart Cuma; Engelsiz Hayat Dayanışma Derneğinin üyelerinden oluşan özürlü gençler, sanatçı Orçun İlter ile engellerin aşılabilir olduğunu hatırlatan work-shop çalışması gerçekleştirecek. Bu etkinliğe katılan gençler arasında görme, duyma, uzuvları eksik olan ve otizmli çocuk ve gençlerden oluşan bir grup olacaktır. 
24 Mart Cumartesi ise Ceylan Otel’in pasta Chefi Raşit Yazıcı ve Derya Baykal’ın sunduğu Derya’nın Dünyası programının işletmecisi Chef Hüseyin Kurt ile; Türkiye’de mutfak konusunda ve aşçılık alanındaki gelişmeleri misafirlere aktaracaklar. 
Etkinlik Programı: 
16 Mart Cuma: Kültür üniversitesi ile workshop çalışması
17 Mart Cumartesi: Chef Raşit Yazıcı ile sohbet
23 Mart Cuma: E.H.D.D ile workshop çalışması
24 Mart Cumartesi: Emre NY ile sohbet


Instagram